علل و بررسی کامل ضبط نکردن دوربین مداربسته

علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته

علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته به دلایل زیادی بستگی دارد که طبیعتاً نیاز به بررسی و حل مشکل دارد. حال با چند سوال روبرو می‌شویم که پاسخ به آنها ضروری است. اول اینکه چه دلایلی موجب می‌شود تا ضبط تصویر در یک دوربین با مشکل مواجه شود؟ دوم اصلاً دوربین مدار بسته به چند نحو ممکن کار ضبط را انجام می‌دهد؟ سوم چه تجهیزاتی از دوربین مدار بسته ممکن است خراب شود که بخش ضبط را با مشکل مواجه کند؟ و مورد چهارم اینکه مشکل‌ هارد دیسک در مورد ضبط نکردن تصاویر دوربین مدار بسته به چه مواردی باز می‌گردد؟

علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته چیست؟

همانطور که گفته شد دلیل ضبط نکردن دوربین مداربسته علل زیادی می‌تواند داشته باشد در مواقعی که عیب در این مورد است و تصاویر قطع میشوند برای بررسی و عیب یابی‌ دوربین مدار بسته، نیاز به قطع برق است. حال می‌توان گفت که به احتمال زیاد دستگاه DVR یا همان دستگاه ذخیره ساز دچار مشکل شده است یا گاهاً این عیب را در خروجی‌های دستگاه می‌توان مشاهده کرد یا این احتمال را که کابل‌های مرتبط در ارسال تصاویر به ذخیره ساز دچار مشکل شده‌اند و به این طریق موجب ایجاد مشکلات بیشتری در دوربین مدار بسته و ضبط تصاویر آن می‌شود.

علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته
ار علل ظبط نکردن دوربین مدار بسته میتوان به مشکلات DVR اشاره کرد https://totalnetwork.ir/

از دیگر مشکلات احتمالی در بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته می‌توان قطع بودن منبع تغذیه را نام برد که لازم است بررسی‌ها و اقدامات لازم در این خصوص انجام گیرد. همچنین اختلال در سیم کشی داخلی هم از دلایل ضبط نکردن به حساب می‌آید

حال به بررسی مورد دوم می‌پردازیم؛ یک دوربین مدار بسته چند نوع ضبط انجام می‌دهد؟

یکی از موارد ضبط دوربین مدار بسته به تشخیص حرکت مربوط می‌شود. به عبارت دیگر لنز دوربین دارای سنسورهای حرکتی (مثل آنچه در دزدگیرهای ساختمان مشاهده می‌شود) است و با اولین برداشت خود از وجود حرکت، شروع به ضبط و ارسال تصاویر می‌کند. با این کار ایمنی و طول عمر تجهیزات افزایش می‌یابد.

همانطور که می‌دانیم اصلی‌ترین وظیفه دوربین ثبت و ضبط تصاویر است و ما درست لحظه‌ای به این مشکل پی خواهیم برد که در بازه زمانی مشخصی تصاویر خود را نداشته باشیم. به عبارت دیگر مشکلی است که تا وقتی خود را بروز نداده است (با نبود تصاویر مواجه نشدیم) قابل پیش بینی و پیشگیری نیست. ولی بررسی تصاویر صبط شده در بازه‌های زمانی کوتاه، طبیعتا موجب خواهد شد خیلی زود از مشکل باخبر شویم و تصاویر اندکی را از دست دهیم.

قطعی و اتصال دوباره برق، ایجاد نویز در اطراف دوربین، قطعی سیم‌های رابط و به طور کلی قطع ارتباط تجهیزات با یکدیگر، کاهش شدید فرکانس در مسیرهای طولانی، از کار افتادن تجهیزات و پر شدن ظرفیت هارد DVR از جمله عوامل موثر در خصوص بررسی علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته است.

دلیل ضبط نکردن دوربین مداربسته
قطعی و اتصال دوباره برق ا زدلایل مهم ظبط نکردن دوربین مداربستهhttps://totalnetwork.ir/

هر کدام از مشکلات فوق راه‌حل‌های خاص خود را دارد ولی توصیه می‌شود در صورت آگاهی از عدم ضبط تصاویر نخست از لحاظ نرم افزاری سیستم را چک کرده و در صورتی که تنظیمات مربوط به DVR و نمایشگر درست باشد و همچنین فضای ذخیره سازی در اختیار DVR و دوربین باشد به لحاظ سخت افزاری سیستم را چک می‌کنیم. برای سیستم‌هایی که مدت زمان کوتاهی از نصب و اجرای آنها می‌گذرد معمولاً مشکلات نرم افزاری و قطع ارتباط بین تجهیزات اصلیترین علت ضبط نکردن دوربین مدار بسته است. برعکس برای دوربین‌ها و به طور کلی سیستم‌های قدیمی از کار افتادن تجهیزات به ویژه منابع تغذیه مشکل ساز می‌شود.

totalnetwork24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial