حذف تاخیر در دوربین مداربسته تحت شبکه + راه حل

حذف تاخیر در دوربین مداربسته تحت شبکه + راه حل

سیستم مدار بسته تحت شبکه با استفاده از دوربین های با کیفیت بالا ، همواره مورد توجه مشتریان بودهو هست . اما یکی از مواردی که مشتریان مختلف همواره با آن دچار مشکل هستند ، بروز تاخیر در تصاویردوربین های آی پی است ، در این قسمت چند راه حل کاربردی برای حذف یا به حداقل رساندن تاخیر تصاویردر سیستم نظارت تصویری تحت شبکه را معرفی می کنیم ، با ما همراه باشید .

  • استفاده از دوربین با کیفیت مناسب

متهم ردیف اول تاخیر در سیستم CCTV ، دوربین مدار بسته است . اگر در مرحله طراحی و جانمایی دوربیندر یک پروژه هستید با توجه به نیاز کارفرما به پوشش مناطق مختلف از دوربین های مناسب استفاده کنیدو همواره به فکر انتخاب دوربین های با وضوح بالاتر نباشید چرا که این دوربین ها تصاویر با کیفیت تر وپهنای باند بیشتری ارسال می کنند که تاخیر به وجود می آورد .

  • استفاده از سوئیچ مناسب

در ادامه ی حذف تاخیر در دوربین مداربسته تحت شبکه انتخاب سوئیچ شبکه با سرعت پورت های مناسب می تواند معضل تاخیر را تا حدود بسیار زیادی کم کند .حتی الامکان سعی کنید از برند های معتبر مانند هایک ویژن ، لینکسیس ، لول وان و … استفاده کنید .

  • توپولوژی شبکه

یکی از مهمترین مواردی که باید رعایت کنید ، توپولوژی شبکه درست است . توجه داشته باشید که از هر سوئیچیکه در محل نصب دوربین ها قرار دارد باید یک کابل شبکه مجزا به سوئیچ مرکزی ( سوئیچی که در کنار NVRنصب می شود ) کشیده شود به زبان شبکه باید سوئیچ ها بصورت توپولوژی ستاره به سوئیچ مرکزی متصلشوند . هیچگاه سعی نکنید سوئیچ ها را بصورت سری یا رینگ به یکدیگر متصل کنید ، در این صورت تاخیردر تصاویر خواهید داشت .

حذف تاخیر در سیستم مدار بسته تحت شبکه چند راه حل دارد ؟
حذف تاخیر در سیستم مدار بسته تحت شبکه چند راه حل دارد ؟
  • انتخاب NVR مناسب

پس از دوربین و سوئیچ ، مهمترین عامل دستگاه ضبط NVR است . با توجه به تعداد و وضوح تصویر دوربینهایی که طراحی کرده اید دستگاه ضبط مناسب با پهنای باند درست را انتخاب کنید ، پهنای باند ورودی دستگاهNVR باید از مجموع پهنای باند دوربین های وصل شده به دستگاه بیشتر باشد در غیر اینصورت تاخیر را درتصاویر دوربین مدار بسته شاهد خواهیم بود .

  • تنظیمات استریم

عامل بسیار مهمی که می تواند تاخیر ایجاد کند یا آن را برطرف کند تنظیمات استریم است. استریم به ترکیبوضوح تصویر ، بیت ریت ، سرعت فریم ، نوع کد گذاری و مواردی شبیه به این گفته می شود برای اینکه بتوانیمتاخیر را کنترل یا رفع کنیم باید استریم های تصویر را به درستی تنظیم کنیم .

  • کابل شبکه

در برخی موارد انتخاب کابل شبکه هم می تواند تصاویر دوربین را دچار تاخیر کند ، در صورتی که از دوربین هایبا وضوح بالا استفاده می کنید حتما از کابل شبکه Cat6 یا Cat5e استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان با کارشناسان فنی ما در توتال شبکه تماس بگیرید .

منبع : سایت هایک ویژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial