محصولات میکروتیک

شرکت میکروتیک که فعالیت خود را از سال 2002 آغاز کرده است، محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متنوعی را از جمله روتر، سوئیچ، روتر بورد، رادیو، اکسس پوینت را تولید و عرضه می‌نماید. محصولات Mikrotik در دو دسته عرضه شده‌اند؛ مناسب فضای بیرونی (outdoor) و مناسب فضای داخلی (Home & office). محصول نرم‌افزاری شرکت Mikrotik تحت عنوان RouterOS، بر روی محصول سخت‌افزاری همین شرکت یعنی روتر بورد (RouterBoard) قرار می‌گیرد. محصولات شرکت Mikrotik دامنه گسترده‌ای دارد و از روترهای کسب‌وکارهای کوچک تا روترهای Core را شامل می‌شود که دارای قابلیت اتصال فیبر نوری توسعه‌یافته‌ای هستند. همچنین از سایر محصولات Mikrotik می‌توان به تجهیزات بی‌سیم یا Wireless اشاره کرد که Access Point های داخلی کوچک و همچنین پیشرفته را ارائه می‌دهد. توتال شبکه نمایندگی میکروتیک را بصورت رسمی در ایران دارا می باشد و کلیه محصولات میکروتیک را با گارانتی شناخته شده و معتبر ارائه می دهد. برای دریافت لیست قیمت میکروتیک ( کلیه محصولات ) با کارشناسان ما تماس بگیرید .

محصولات میکروتیک با توجه به نوع و تعداد پورت‌های شبکه، طراحی پردازنده موجود در سیستم‌عامل، CPU، RAM با یکدیگر متفاوت هستند.

روتر بورد میکروتیک در دو حالت قابل‌استفاده است:

  • استفاده از روتر بورد به‌عنوان اکسس پوینت در شبکه بی‌سیم
  • استفاده از روتر بورد به‌عنوان کلاینت در شبکه بی‌سیم

روتر بورد میکروتیک در دو گروه عرضه می‌شود:

  • گروه اول- یک بسته شامل جعبه، مبدل PoE و آنتن (در مدل‌های بی‌سیم) است.
  • گروه دوم- بسته فقط شامل یک بورد است.

سوئیچ‌ها در دو دسته عرضه می‌شوند: سوییچ‌های قابل مدیریت و سوییچ‌های غیرقابل مدیریت. سوئیچ‌هایی که قابل مدیریت هستند هم‌زمان با وظایف اصلی خود می‌توانند امنیت درگاه‌ها و پیکربندی WLAN و غیره را انجام دهند. جالب است که بدانید سوییچ‌های Mikrotik دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگری نیز هستند. در سوییچ‌های Mikrotik ، علاوه بر امکانات موجود در سوئیچ‌های لایه سه، مجهز به قابلیت‌های روتر هم می‌باشند. میکروتیک در جدیدترین محصولات خود، Cloud Router Switch را عرضه کرده است. این نسل جدید از سوئیچ‌های میکروتیک، هوشمند و مجهز به سیستم‌عامل RouterOS هستند. فناوری موجود در این سوییچ‌ها به‌گونه‌ای است که کاربر می‌تواند قابلیت درگاه‌های سوییچ و مسیریابی را با توجه به نیاز خود تغییر دهد. همچنین این سوییچ‌ها می‌توانند به شبکه اینترنت 4G، اترنت و فیبر نوری اتصال یابند.

رادیو میکروتیک

رادیو میکروتیک

به‌منظور پوشش دهی گسترده شبکه بی‌سیم در فاصله‌های زیاد، استفاده از رادیوهای بی‌سیم در تجهیزات شبکه بسیار کاربرد دارد. این رادیوهای بی‌سیم با دارا بودن قدرت بالای آنتن، می‌توانند فضای گسترده‌ای را به شبکه بی‌سیم متصل کنند. در این میان رادیوهای شرکت میکروتیک از محبوبیت فراوانی به‌ویژه در ایران برخوردار است.

اما این رادیو بی‌سیم میکروتیک چگونه عمل می‌کند؟ اتصال این رادیو بی‌سیم به شبکه و همچنین اینترنت توسط یک روتر انجام می‌شود و امواجی در گستره طول‌موج‌های کوتاه تا طول‌موج‌های بلند را به سمت مقصد ارسال می‌نماید.

حتماً می‌پرسید که دلیل محبوبیت بالای رادیو بی‌سیم‌های Mikrotik چیست؟ این رادیوها با داشتن سرعت انتقال داده بالا و در عالی‌ترین کیفیت و همچنین سهولت در نصب و راه‌اندازی موردتوجه قرار گرفته‌اند. این رادیو بی‌سیم‌ها به دلیل عملکرد باکیفیتی که دارند از لحاظ قیمتی هم قابل‌قبول هستند.

توتال شبکه نمایندگی میکروتیک را بصورت رسمی در ایران دارا می باشد و کلیه محصولات میکروتیک را با گارانتی شناخته شده و معتبر ارائه می دهد. برای دریافت لیست قیمت میکروتیک ( کلیه محصولات ) با کارشناسان ما تماس بگیرید .

شرکت میکروتیک این رادیوهای بی‌سیم را در دو گروه دارای طول ‌موج متفاوت طراحی و عرضه کرده‌اند که هر گروه مشخصات فنی و عملکرد منحصر به ‌فردی دارند؛

  • گروه اول- این رادیوهای بی‌سیم طول‌موج کوتاهی دارند و دارای آنتن بیرونی (outdoor) هستند.
  • گروه دوم- رادیوهای بی‌سیم که طول‌موج بلندی دارند و دارای آنتن داخلی (indoor) هستند
معرفی محصولات میکروتیک

حال سؤالی که مطرح می‌شود این است که مؤلفه‌های کلیدی رادیو بی‌سیم میکروتیک چیست؟

از شاخصه‌های اصلی رادیو بی‌سیم، پردازنده، حافظه رم، عملکرد سیستم، لایسنس، استاندارد و مشخصات شبکه بی‌سیم و تأمین توان (Passive PoE) است.

به‌طورکلی، این رادیو بی‌سیم‌های میکروتیک در دو حالت مورداستفاده قرار می‌گیرند:

  • ارتباط مستقیم یک دهنده و یک گیرنده سرویس : PTP (point to point)
  • ارتباط یک نقطه دهنده سرویس با چند نقطه گیرنده سرویس: PTMP (Point to Multiple Point )

از رادیو میکروتیک در مدل‌های SXT 5، SXT Lite5، SXTsq 5، SXTsq Lite5، LHG 5، DISC Lite5 می‌توان در شبکه خانگی استفاده کرد. در فضاهای باز نظیر پارک‌ها، نمایشگاه‌ها و … از مدل‌های Metal 2، Groove 2، wAP، cAP و cAP Lite استفاده می‌شود. همچنین در مسافت‌های طولانی رادیو بی‌سیم Mikrotik در مدل QRT 5، NetMetal 5، BaseBox 5، NetBox 5، Metal 5 و DynaDish به کار برده می‌شود.

اکسس پوینت میکروتیک

اکسس پوینت (Access Point) به معنی نقطه دسترسی نامی است که برای گونه‌ای از تجهیزات مورد استفاده در شبکه بی‌سیم یا وایرلس است و به آن‌ها AP یا WAP هم می‌گویند. در شبکه‌های رایانه‌ای، تجهیزات اکسس پوینت دارای عملکردی مانند سوییچ شبکه‌های کابلی در شبکه‌های بی‌سیم دارند، یعنی کاربر با استفاده از اکسس پوینت می‌تواند چندین دستگاه رایانه‌ای را از طریق نقطه دسترسی شبکه‌های بی‌سیم به هم متصل کند.

همانند سایر محصولات Mikrotik ، اکسس پوینت‌ میکروتیک نیز در دو دسته indoor و outdoor هستند که هرکدام در ابعاد، جنس بدنه ، نحوه نصب و نگهداری منحصربه‌فرد هستند. اکسس پوینت امواج را از طریق یک کابل متصل به پورت LAN دریافت می‌کنند و آن‌ها را در محیط منتشر می‌کنند تا دستگاه‌های موجود در محیط به شبکه متصل شوند.

از اکسس پوینت Mikrotik می‌توان در ادارات و اماکن عمومی استفاده کرد. این محصولات Mikrotik را می‌توان بر روی دیوار یا سقف نصب نمود یا به هر مکان دلخواه حمل کرد.

توتال شبکه نمایندگی میکروتیک را بصورت رسمی در ایران دارا می باشد و کلیه محصولات Mikrotik را با گارانتی شناخته شده و معتبر ارائه می دهد. برای دریافت لیست قیمت میکروتیک ( کلیه محصولات ) با کارشناسان ما تماس بگیرید .

محصولات میکروتیک

در توتال شبکه، انواع محصولات برند Mikrotik از جمله روتر میکروتیک ، رادیو میکروتیک، سوییچ میکروتیک و اکسس پوینت میکروتیک که از تجهیزات مورداستفاده در شبکه ارتباطات بی‌سیم هستند را ارائه می‌دهیم. ما به عنوان نمایندگی میکروتیک بصورت رسمی در ایران فعالیت داریم . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع محصولات میکروتیک با ما تماس بگیرید.