تاریخچه شرکت یوبیکیوتی

امروزه توجه زیادی به سیستم‌های نظارتی تصویری معطوف شده است و کاربران اهمیت وجود این سیستم‌های بیش‌ازپیش احساس می‌کنند. به همین منظور شرکت‌های بزرگی ازجمله تیاندی، هایک ویژن و یوبیکیوتی و … سعی می‌کنند که در زمینه تجهیزات و سیستم مداربسته نوآوری‌های به‌روزتری را برای تأمین نیاز کاربران فراهم کنند. در این راستا شرکت آمریکایی یوبیکیوتی ، در سال 2005 میلادی فعالیت خود را در زمینه تأمین و عرضه تجهیزات مداربسته در ایالت کالیفرنیا آغاز کرد و به‌ سرعت در رده معروف‌ترین شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات شبکه در سراسر جهان تبدیل شده است. مؤسس این شرکت شخصی به نام رابرت پرا بود که پیش از آن در شرکت اپل دستگاه‌های Wi-Fi را بررسی و آزمایش می‌کرد. او در بررسی‌های خود دریافت که دستگاه‌های شرکت اپل دارای عملکرد Wi-Fi کمتر از محدودیت‌هایی هستند که FCC یا Federal Communications Commision تعیین کرده است. او این گزارش خود را به مدیران شرکت اپل گزارش کرده است، ولی آن‌ها ایده او را برای افزایش بازه توان Wi-Fi دستگاه‌ها نادیده گرفتند؛ بنابراین، پرا ناگزیر شد ماژول Wi-Fi خود را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت ممکن بسازد. به همین منظور زمان‌های آزاد خود را به اجرای این ایده کارآمد و نوین خود اختصاص داد و در آپارتمان شخصی خود نمونه اولیه این ماژول را ساخت. بالاخره او در سال 2005 موفق شد کسب‌وکار شخصی خود را در شهر سان خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا راه‌اندازی کند. امروزه، ساختمان اصلی شرکت UBIQUITI-UBNT، در شهر نیویورک مستقر است.

در ابتدا محصولات شرکت UBIQUITI-UBNT، تولید کارت‌های رادیویی مانند mni-PCI بود که توسط سایر محصولات بی‌سیم پشتیبانی می‌گردید. امروزه، شرکت UBIQUITI-UBNT، محصولات تحت شبکه خانگی و عمومی را به‌صورت بی‌سیم و باسیم ازجمله روتر (Router)، رادیوهای وایرلس، آنتن‌های وایرلس، دوربین‌های مداربسته (IP Camera) و کارت شبکه وایرلس را تولید می‌کند و محبوبیت فراوانی را در بین کاربران کسب کرده است.  در حال حاضر شرکت یوبیکیوتی ، بیش از 850 کارمند داشته و در حدود 80درصد از کشورهای جهان دارای نمایندگی است.

تجهیزات ارائه شده در شرکت UBIQUITI-UBNT دارای عملکردهایی به شرح زیر هستند:

 • انتقال اینترنت از طریق برقراری ارتباط بی سیم و با سیم
 • اشتراک گذاری شبکه های داخلی
 • انتقال تصاویر از دوربین های مدار بسته

 کسب‌وکارها در اندازه‌های کوچک تا متوسط که شامل زیرساخت شبکه‌های بی‌سیم محلی (اصطلاحاً WLAN)، نظارت تصویری، سوییچینگ، مسیریابی و ارتباطات ماشین با ماشین هستند، می‌توانند از محصولات این شرکت استفاده کنند.

دسته‌بندی محصولات شرکت UBIQUITI-UBNT

در بالا گفتیم که محصولات شرکت UBIQUITI-UBNT برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات، کسب‌وکارهای کوچک و متوسط قابل‌استفاده است. در پایین دسته‌بندی محصولات این شرکت بر اساس این دو گروه کسب‌وکار ارائه شده است:

دسته‌بندی محصولات شرکت یوبیکیوتی برای شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات:

 • sunMAX (Solar Platform)
 • airMAX (Base Station/Backhaul/Customer Premise Equipment (CPE)/Bridge)
 • EdgeMAX (Network Routing Platform)
 • airFiber (point-to-point Wireless Backhaul)

دسته‌بندی محصولات شرکت یوبیکیوتی برای کسب‌وکارها:

 • UniFi (WLAN)
 • UniFi Security Gateway
 • UniFi Video
 • UniFi Switch

در سال 2006 این شرکت فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و به سرعت جایگاه خود را در میان مصرف کنندگان پیدا کرد. به‌طورکلی، در این نمایندگی UBIQUITI-UBENT، محصولات شرکت یوبیکیوتی در دسته‌بندی‌های زیر ارائه می‌گردد که کاربران برحسب نیاز خود می‌توانند از آن استفاده کنند:

 • لوازم جانبی (Accessories)
 • آنتن‌ها (Antena)
 • کابل (Cable)
 • Power
 • Unifi VoIP
 • کارت شبکه بی‌سیم (Wireless Card)
 • رادیو (Radio)

برای استفاده از محصولات شرکت یوبیکیوتی چه اقداماتی لازم است؟

در بالا تاریخچه شرکت و محصولات آن را معرفی کردیم. ما در این نمایندگی از شرکت UBIQUITI-UBENT این محصولات را به همراه راهنمای استفاده ارائه می‌دهیم.

در توضیح نحوه عملکرد باید توجه کنید که عملکرد دستگاه‌های شرکت UBIQUITI-UBENT کمی با سایر دستگاه‌های شبکه خانگی تفاوت دارد. هر دستگاه در شبکه در واقع یک قطعه منحصربه‌فردی است که به‌صورت مستقل عمل می‌کند.

یوبیکیوتی | UBIQUITI-UBNT
یوبیکیوتی | UBIQUITI-UBNT

در اینجا به شما می‌گوییم که برای شروع به کار یک دستگاه از این شرکت به چه قطعاتی نیاز دارید:

 • کنترلر (Controller)

این نرم‌افزار به عنوان مغز متمرکز شبکه عمل می‌کند و این امکان را به کاربر می‌دهد تا چندین دستگاه شبکه را از یک رابط کنترل و تنظیم کنید. به‌طورکلی در یک شبکه UniFi، کنترلر وظیفه تنظیمات هر دستگاه را بر عهده دارد که این دستگاه‌ها به‌تنهایی قادر به انجام عمل خاصی نیستند.

 • ورودی UniFi (UniFi gateway)

دستگاهی که اتصال اینترنت کاربر به آن وارد می‌شود و محافظت از Firewall و اطلاعات ورود به شبکه را فراهم می‌کند، مانند وب‌سایت‌هایی که بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند و کیفیت سیگنال Wi-Fi برای هر رایانه در شبکه شما.

در نگاه اول، مزایای gateway کمی گمراه‌کننده به نظر می‌رسد، اما این را در نظر داشته باشید که مهم‌ترین بخش از تنظیماتی است که برای استفاده بیشتر از UniFi توصیه می‌شود. به زبان ساده، مورد ISP خود را به یک پورت این دستگاه و شبکه داخلی خود را در طرف دیگر وصل می‌کنید و می‌توانید به‌راحتی این دو را کاملاً جدا کنید.

 • سوییچ‌ها (Switches)

به‌منظور توسعه و گسترش شبکه UniFi، دستگاه‌های سخت‌افزاری را می‌توانید به این سوییچ‌ها یا پورت‌ها متصل کنید.

 • نقاط دسترسی (Access points)

نقاط دسترسی در واقع، مراکزی هستند که شبکه بی‌سیم واقعی را به دستگاه‌هایی مانند لپ‌تاپ یا تلفن همراه متصل می‌کنند. تمام دستگاه‌ها از جمله airMAX، EdgeMAX، airFiber و غیره از یک نقطه دسترسی مدیریت می‌شوند.

محصولات یوبیکیوتی

در دهه گذشته توجه زیادی به استفاده از شبکه جهانی اینترنت معطوف شده است و کاربران روزبه‌روز نیاز بیشتری به دستگاه‌های نظارتی جهت اتصال باکیفیت‌تر به شبکه داخلی و جهانی حس می‌کنند. امروزه بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه دستگاه‌های نظارتی و تحت شبکه سعی دارند به‌روزترین نوآوری‌های خود را در این زمینه به بازار عرضه نمایند. در همین راستا، شرکت UBITIQUITI-UBENT در سال 2005 در ایالت کالیفرنیا فعالیت خود را آغاز کرد.

در این نمایندگی یوبیکیوتی ، محصولات این شرکت ازجمله آنتن، رادیو، کابل، پاور، کارت شبکه بی‌سیم یا وایرلس و لوازم جانبی عرضه می‌گردد. همچنین راهنمای استفاده از شبکه UniFi را به مشتریان خود ارائه خواهیم داد تا بتوانند شبکه مورد استفاده و کسب و کار خود را توسعه دهند. در این مقاله به‌طور مختصری سعی نمودیم اقدامات لازم برای راه‌اندازی شبکه UniFi که کمی متفاوت از شبکه‌های قدیمی است. در این شبکه وجود کنترلر، ورودی UniFi، سوییچ‌ها و نقاط دسترسی اهمیت دارد.

در توتال شبکه، انواع محصولات برند UBIQUITI-UBNT را ارائه می‌دهیم. محصولات UBIQUITI-UBNT عملکرد و سرعت انتقال داده بالا و باکیفیتی دارند و درعین‌حال از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه هستند. برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد انواع محصولات UBIQUITI-UBNT با ما تماس بگیرید.