ایسوس

کمپانی ایسوس تک (AsusTek Computer) یک شرکت تولید کننده‌ی کامپیوتر و لوازم جانبی است که در چند سال اخیر توانسته نقش مهمی در دنیای دیجیتال ایفا کند. این شرکت موفق تایوانی در زمینه‌ی کامپیوتر، سخت افزار و قطعات الکترونیکی محصولات متنوعی را به بازار عرضه کند. دفتر اصلی شرکت ایسوس در شهر تایپه تایوان واقع شده است اما در واقع این کشور در بسیاری از کشورها نمایندگی فعال دارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید شرکت ایسوس در نتیجه‌ی بلند پروازی 4 مهندس از کمپانی ایسر (Acer) تأسیس شد. این چهار مهندس تایوانی به نام‌های تی‌اچ تانگ (T.H. Tung)، تد هسو (Ted Hsu)، وین هاسی (Wayne Hsieh) و ام‌تی لیاو (M.T. Liao) که در شرکت ایسر کار می‌کردند، برای تأسیس شرکت خودشان کمپانی ایسر جدا شدند. اما این همه‌ی ماجرا نبود. در واقع در آن‌ها سال‌ها شرکت Intel تنها تولید کننده‌ی مطرح مادر بورد در سراسر جهان بود و تایوان هنوز به عنوان یک کشور پیشرفته در زمینه‌ی دیجیتال مطرح نبود. شرکت Intel برای فروش مادر بوردهای خود به کشورهای جهان سوم و در حال توسعه تبعیض زیادی قائل می‌شد و شرکت‌های تایوانی حداقل باید 6 ماه در صف خرید منتشر می‌ماندند.

در همین زمان این چهار مهندس تایوانی از شرکت ایسر جدا شدند و با تأسیس شرکت ایسوس با کپی از Intel 486 اولین مادربورد خود را وارد بازار کرد. پس از آن شرکت اینتل در تولید مادر بوردهای خود دچار مشکل شد و این چهار مهندسی تایوانی تحت شرکت Asus این مشکل را حل کردند. این ماجرا باعث همکاری گسترده‌ی اینتل و Asus شد. ایسوس زودتر از رقبای دیگر پردازنده‌های اینتل را دریافت می‌کرد و دیگر نیازی به انتظار چندماهه در صف خرید نبود.
سال 2005 یک سال پرکار برای Asus بود و این شرکت در سپتامبر سال ۲۰۰۵ اولین سری کارت‌های PhysX ایسوس به بازار عرضه شد. پس مدت کوتاهی در همان سال Asus تلویزیون مدل TLW32001 را به بازار معرفی کرد و رسماً وارد بازار تلویزیون‌ شد. پس از آن ایسوس هر ساله با معرفی محصولات جدید و پیشرفت بی‌نظیر در زمینه‌ی تکنولوژی توانست به یک شرکت ابرقدرتمند در زمینه‌ی سخت افزار و دنیای دیجیتال تبدیل شود.

asus
ایسوس

برند ایسوس از کجا آمد؟

شاید برای شما سؤال باشد که چرا این چهار مهندس تایوانی نام ایسوس (Asus) را برای شرکت خود انتخاب کرده‌اند. ایسوس در واقع یک کلمه‌ی یونانی است و از ۴ حرف آخر کلمه‌ی پگاسوس (Pegasus) گرفته شده است.

پگاسوس در فرهنگ یونان قدیم به معنی اسب بالدار بود که نمادی از خرد و دانش است. برند Asus در طی سال‌ها فعالیت موفق و پربازده توانسته جایگاه محکمی در صنعت سخت افزار در سراسر جهان به دست آورد.

لوگوی شرکت Asus یک طرح ساده و مدرن دارد. این لوگو به رنگ آبی طراحی شده است و نمادی از کیفیت، قدرت و رشد است.

محصولات شرکت ایسوس

محصولات ایسوس شامل انواع لپ‌تاپ، موبایل، تجهیزات شبکه، مانیتور، روترهای WiFi، پروژکتور، کارت گرافیکی، مادربورد، کارت صوتی و … هستند که در چند سال گذشته با استقبال خوبی در بازار مواجه شده‌اند. هرچند همه‌ی محصولات شرکت ایسوس بازار خوبی در سراسر جهان دارند، اما نقطه‌ی قوت این شرکت تولید مادربورد است. ایسوس از نظر تولید مادر بوردهای با کیفیت و پرقدرت رتبه‌ی اول را در سراسر جهان دارد. تقریباً یک سوم مادر بوردهایی که برای سیستم‌های خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند توسط شرکت ایسوس تولید شده است. در سال 2008 این شرکت رکورد فروش مادربورد در سطح جهان را رد کرد و بیش از 24 میلیون مادربورد Asus در این سال به فروش رفت. 

از نظر تولید کامپیوترهای شخصی و حرفه‌ای، Asus چهارمین فروشنده‌ی بزرگ کامپیوتر در سطح جهان است. در میان کشورهای آسیای شرقی شرکت‌های تولید کننده‌ی سخت افزار زیادی وجود دارند و رقابت سختی برای انتخاب بهترین شرکت وجود دارند. 10 شرکت به عنوان بهترین شرکت‌های آسیایی در زمینه‌ی دیجیتال انتخاب شده‌اند که در این میان Asus یکی از پرآوازه‌ترین شرکت‌های این لیست است.

شاید کمپانی ایسر هرگز فکر نمی‌کرد که شرکت ایسوس آن را پشت سر بگذارد و تبدیل به غول تولید کننده‌ی مادربورد و تجهیزات دیجیتال در سراسر جهان شود.

روتر ایسوس

شرکت ایسوس یکی از بزرگترین تولید کنندگان روتر در سراسر جهان است و روترهای تولید شده توسط این شرکت به عنوان بهترین و با کیفیت‌ترین روترها در سراسر جهان مطرح هستند. در دنیای امروز روترها نقش مهمی در تکنولوژی شبکه ایفا می‌کنند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید تقریباً همه‌ی ما در خانه‌ی خود یک روتر داریم و هر روز از آن استفاده می‌کنیم. خیلی از ما بدون اینکه بدانیم به جای مودم از روترها استفاده می‌کنیم و حتی فرق روترو و مودم را نمی‌دانیم.

* بسیاری از ما فرق روتر و مودم را نمی‌دانیم و فکر می‌کنیم هر دو یکی هستند، در حالی که روتر و مودم عملکرد متفاوتی دارند. وظیفه‌ی مودم در شبکه ارسال و دریافت داده‌ها از ISP یعنی سرویس دهنده‌ی اینترنت است. مودم در لغت مخفف کلمات انگلیسی Modulator/Demodulator است. مودوم برای دریافت و ارسال داده‌ها آن‌ها را از سیگنال‌های دیجیتال به سیگنال‌های آنالوگ تبدیل می‌کند.

ایسوس
ایسوس

روتر دستگاهی برای مسیریابی یا روت کردن داده‌ها بین شبکه‌های مختلف است. کلمه‌ی روتر از کلمه‌ی انگلیسی Route به معنی مسیر مشتق شده است. به عبارت دیگر روتر برای ارسال اطلاعات در شبکه‌های محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای درک بهتر این موضوع فرض کنید در یک اداره کار می‌کنید و سیستم‌های شما با یک شبکه‌ی LAN به یکدیگر متصل شده‌اند. اگر بخواهید اطلاعاتی را برای همکارتان در شبکه دیگر ارسال کنید، باید حتماً از یک روتر استفاده نمایید تا بتوانید داده‌ها را بین شبکه‌ها مسیریابی کنید. در غیر این صورت خارج از محدوده‌ی شبکه هیچ اطلاعاتی را نمی‌توانید رد و بدل کنید.

ایسوس

روتر ایسوس

ایسوس برندی است که سال‌ها در صدر جدول بهترین تولید کننده‌ی لوازم جانبی کامپیوتر قرار گرفته است. روتر asus یکی از محصولات این شرکت قدرتمند است که در مدل‌های مختلف تولید می‌شود. روتر ایسوس در میان مدرن‌ترین و با کیفیت‌ترین روترهای جهان قرار دارد. کمپانی ایسوس برای تمامی شبکه‌ها، از نظر اندازه و نحوه اتصال انواع مختلف روترها را تولید کرده و به بازار عرضه کرده است. شرکت توتال شبکه تنها نماینده‌ی محصولات ایسوس در ایران است. برای خرید انواع روترهای asus می‌توانید به شرکت توتال شبکه مراجعه کنید و از اصل بودن کالای خریداری شده اطمینان داشته باشید.

در ادامه 7 تا از بهترین روترهای برند ایسوس که توسط شرکت توتال به مشتریان در ایاران ارائه می‌شوند را معرفی می‌کنیم:

  1. Asus RT-AC86U جدیدترین و پیشرفته‌ترین روتر
  2. Asus RT-AC66U ارزان‌ترین روتر مناسب برای کسانی که به دنیال یک انتخاب مقرون به صرفه هستند.
  3. Asus RT-AC51U بهترین روتر انتخاب شده توسط کاربران در سال 2020
  4. Asus ROG Rapture GT-AC5300 بهترین روتر برای بازی و گیم
  5. Asus Lyra Trio (AC1750) بهترین روتر از نظر سطح پوشش دهی مناسب برای مکان‌های بزرگ و مساحت زیاد
  6. Asus Lyra Voice روتر مناسب برای خانه‌های هوشمند
  7. Asus ROG Rapture GT-AX11000 روتر مناسب کاربرانی که انتظار زیادی از یک روتر دارند.

مودم ایسوس

مودم‌های ایسوس به مدت چندین سال است که به بازار عرضه شده‌اند و با استقبال خوبی مواجه شده‌اند. این شرکت تایوانی با تولید انواع مودم‌های مختلف توانسته بخش مهمی از بازار در سطح جهانی را به دست آورد. مودم‌های asus توسط کاربران مختلف در سطح جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند و با داشتن قیمت مناسب و کیفیت عالی یک انتخاب مقرون به صرفه هستند. شرکت توتال شبکه انواع مودم‌های asus را به صورت مستقیم از این شرکت وارد می‌کند و با ارائه‌ی گارانتی کیفیت و اصل بودن کالا شما را از خرید کالای اصل مطمئن می‌سازد.

محصولات ایسوس

برای مشاوره و خریدبرای دریافت لیست بهترن مودم‌ها و رتورهای شرکت ایسوس و همچنین مشاوره‌ی خرید بهترین مودم با کارشناسان شرکت توتال شبکه تماس بگیرید.