راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت TD-LTE

راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت TD-LTE

روز به روز بر تعداد کاربران اینترنت TD-LTE اضافه می‌شود. با توجه به مزایا و به ویژه سرعت بالایی که اینترنت TD-LTE دارد، برخی از کاربران تصمیم می‌گیرند اینترنت یاد شده را جایگزین ADSL کنند. جالب آن‌که برخی از کاربران دلیل مهاجرت به اینترنت TD-LTE را بسته‌های ارزان‌قیمت و پر سرعت اینترنت 4G عنوان کرده‌اند.

البته دستیابی به اینترنت پر سرعت TD-LTE به دلایل مختلفی همچون عدم توسعه کامل شبکه پوشش تحت سراسری این نوع اینترنت یا ضعیف بودن کیفیت خدمات اپراتور مخابراتی برای همه کاربران امکان‌پذیر نیست. در برخی موارد نیز اینترنت TD-LTE به دلایل مختلف همچون وجود نویز یا تداخل فرکانس‌ها در هوا باعث می‌شود سرعت اینترنت به شکل چشم‌گیری کاهش پیدا کند. اگر در ارتباط با عدم دسترسی به سرعت بالای اینترنت TD-LTE با مشکل روبرو هستید، ممکن است 6 ترفند ساده زیر راهگشا باشد.

راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت TD-LTE
 1. به دنبال یک مودم با کیفیت باشید
  برخی از مودم‌هایTD-LTE موجود در بازار ذاتا آنتن‌دهی ضعیفی دارند، پس بهتر است پیش از خرید مودم TD-LTE یک جست‌وجوی ساده در اینترنت داشته باشید و نقطه نظرات کاربران در ارتباط با مودمی که قصد خرید آن‌را دارید مطالعه کنید. به عنوان یک قاعده کلی این نکته را در ذهن داشته باشید، مودم‌هایی که در کنار آن‌ها تبلیغاتی همچون بسته‌های تخفیفی و رایگان قرار می‌گیرند، کیفیت آنتن‌دهی و سرعت بالایی ندارند، به همین دلیل بهتر است به سراغ خرید یک مودم با کیفیت آنتن‌دهی بهتر بروید که قیمت بیشتری دارد.
 1. آنتن‌دهی مودم TD-LTE را بهبود بخشید
  مودم را در مکان‌های مختلف قرار دهید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید. به عبارت دقیق‌تر، باید مکانی را پیدا کنید که آنتن‌های مودم در راستای آنتن‌های اپراتور مخابراتی قرار گیرند. در این حالت آنتن‌دهی مودم بهتر می‌شود و چراغ‌های آنتن بیشتری روشن خواهند شد. در گام بعد باید بررسی کنید که اشیایی سد راه مودم نباشند. سعی کنید مودم به پنجره‌ها یا فضای باز نزدیک باشد یا در صورت امکان مودم را در ارتفاع بالا قرار دهید. اگر مودم در محیطی که پارازیت و امواج الکترومغناطیس در آن وجود ندارند قرار گیرد سرعت بهتری دریافت می‌کنید. برخی از کاربران، مودم TD-LTE را بیرون از خانه یا ساختمان نصب می‌کنند. در بیشتر موارد زمانی که مودم روی پشت‌بام یا پنجره طبقه بالایی قرار بگیرد و در مرحله بعد کابل‌کشی به درون ساختمان انجام شود، کیفیت آنتن‌دهی بهبود پیدا می‌کند. اگر هنوز سرویس اینترنت TD-LTE خریداری نکرده‌‌اید، بهتر است ابتدا به سایت اپراتور مربوطه مراجعه کنید تا اطلاعاتی در ارتباط با مناطق تحت پوشش به دست آوردید.
 1. مودم TD-LTE باید در مکان ثابتی قرار گیرد
  برخی از کاربران تصور می‌کنند کار کردن با یک مودم TD-LTE شبیه به کار کردن با یک مودم 4G است. این گروه از کاربران مودم TD-LTE را به شکل سیار با خود حرکت می‌دهند، در ماشین قرار می‌دهند و حتا در حال حرکت از اینترنت یاد شده استفاده می‌کنند. دقت کنید معماری و ساختار اینترنت TD-LTE متفاوت از اینترنت همراه و 4G است، زیرا برای به‌کارگیری در نقاط ثابت طراحی شده است. مودم باید هموارد در مکان ثابتی قرار داشته باشد تا اینترنت پر سرعت و آنتن‌دهی مطلوب را دریافت کنید. اگر مکان مودم دائما در حال حرکت باشد با مشکل تاخیر زیاد و سرعت پایین روبرو می‌شوید.
 1. 4. از کابل شبکه غافل نشوید
  برخی از کاربران سعی می‌کنند از فناوری وای‌فای مودم TD-LTE استفاده کنند و انتظار دارند فناوری فوق سرعت بالایی به آن‌ها ارائه کند، در حالی که در بیشتر موارد این‌گونه نیست. وای‌فای مودم‌های یاد شده عملکرد چندان مطلوبی ندارند و بهتر است اینترنت TD-LTE با استفاده از یک کابل شبکه به دستگاه‌ها انتقال پیدا کند. البته راهکاری برای حل این مشکل وجود دارد که مودم TD-LTE به یک روتر بی‌سیم قدرتمند متصل شود و در ادامه از وای‌فای روتر بی‌سیم استفاده شود.
 1. محدوده خلوت شبکه را پیدا کنید
  اینترنت TD-LTE همانند سایر اینترنت‌های در دسترس یک محدوده زمانی شلوغ دارد. بیشتر کاربران دقیقا در همان باز زمانی شلوغ به سراغ اینترنت می‌روند و انتظار دریافت بهترین کیفیت را دارند. بهتر است دانلودها و فعالیت‌های سنگین با اینترنت را به زمانی موکول کنید که کاربران کمتری از اینترنت TD-LTE استفاده می‌‌کنند.
 1. میان‌افزار مودم را به‌روزرسانی کنید
  ارتقا میان‌افزار مودم اجازه دسترسی به تجمیع فرکانس‌ها را داده و در عمل اجازه می‌دهد به بهترین شکل از فناوری MIMO استفاده کنید. در بیشتر موارد کیفیت آنتن‌دهی و سرعت به واسطه یک ارتقا بهبود پیدا می‌کنند و مهم‌تر آن‌که به عملکردهای جدیدی دست پیدا می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial