راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت TD-LTE

راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت TD-LTE

سرعت ضعیف اینترنت، یکی از مشکلاتی است که همه ما با آن روبه‌رو هستیم؛ بنابراین طبیعی است که تمامی کاربران به دنبال راهکاری برای افزایش سرعت اینترنت خود باشند. بدیهی است که سرعت ضعیف اینترنت، دلایلی مشخص دارد و ترفندهای عمومی و دستی تاثیر چندانی در عملکرد آن نخواهد داشت؛ اما همان تاثیر مثبت اندک که استفاده از اینترنت را برای کاربران ساده‌تر می‌سازد، اهمیت فراوانی برای کاربران ایرانی دارد.

راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت TD-LTE

توجه داشته باشید که راهکارهای افزایش سرعت اینترنت به‌تنهایی نمی‌تواند تاثیری مثبت بر روی سرعت اینترنت بگذارد؛ بلکه باید تمامی این ترفندها را به صورت همزمان اجرا کنید تا تاثیر آن‌ها چندین برابر حالت عادی شود. در ادامه، تمامی راهکارهای موثر بر افزایش سرعت اینترنت TD-LTE را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

یک مودم با آنتن‌دهی مناسب بخرید!

یکی از اصلی‌ترین عواملی که باعث کاهش سرعت اینترنت TD-LTE می‌شود، اهمیت ندادن به آنتن‌دهی مودم است. امروزه انواع مختلفی از مودم‌ها در بازار وجود دارد که می‌توان با بررسی و شناسایی آن‌ها، یک مودم با آنتن‌دهی فوق‌العاده را خریداری کرد. از آنجایی که آنتن‌دهی و سیگنال‌های دریافتی مودم تاثیری مستقیم بر کاهش و افزایش سرعت اینترنت دارند، طبیعتا با انتخابی مناسب بخش بزرگی از مشکل ضعف اینترنت شما رفع خواهد شد.

مطمئنا مودمی که از تکنولوژی و آنتن‌دهی مناسبی برخوردار باشد، قیمت بالاتری نیز دارد؛ به همین دلیل افراد عموما از خرید مودم‌های باکیفیت و کاربردی گریزان هستند. چنانچه می‌خواهید مشکل سرعت پایین اینترنت را از ریشه رفع کنید، توصیه می‌شود یک مودم باکیفیت و کاربردی برای خود بخرید و آن را جایگزین مودم فعلی خود کنید.

شبکه اینترنتی خود را تغییر دهید!

برخی از شبکه‌های اینترنتی که سرعت نسبتا پایینی دارند، تنها عاملی هستند که باعث می‌شوند شما نتوانید از اینترنت خود استفاده کنید. این شبکه‌ها در مشخصات، هیچ کمبودی نسبت به باقی اینترنت‌ها ندارند؛ اما زمانی که شبکه اینترنتی خود را تغییر دهید و میزان افزایش سرعت اینترنت را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که شبکه‌های مختلف تا چه اندازه بر سرعت اینترنت تاثیر می‌گذارند.

البته توجه داشته باشید که در ساعات خاصی از روز، سرعت اینترنت در سرتاسر کشور کاهش می‌یابد. این کاهش سرعت به دلیل ترافیک بالا و تعداد زیاد مصرف‌کنندگان اینترنت در سرتاسر کشور اتفاق می‌افتد و کاملا عادی است. توجه داشته باشید که در این مواقع، به اشتباه عامل کاهش سرعت اینترنت خود را شبکه اینترتی کُند تشخیص ندهید؛ زیرا تغییر شبکه اینترنتی در این موارد کمکی به افزایش سرعت اینترنت نخواهد کرد.

راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت TD-LTE

افزونه‌های گوگل کروم را حذف کنید!

یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای مورداستفاده برای جستجو، گوگل کروم است؛ اما در مواقعی افراد بدون آگاهی از میزان اینترنت مصرفی افزونه‌های کروم، هرگونه افزونه بدون کاربردی را به کروم خود می‌افزایند. توجه داشته باشید که هرکدام از این افزونه‌ها، مقدار کمی اینترنت مصرف می‌کنند و همه آن‌ها با یکدیگر می‌توانند عاملی برای به حداقل رسیدن سرعت اینترنت باشند.

اگر بر روی علامت پازل قرار گرفته در گوشه بالای سمت راست کلیک کنید، لیست کاملی از افزونه‌های کروم برایتان نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید با کلیک بر روی سه نقطه کناری نام هرکدام از این افزونه‌ها و کلیک مجدد بر روی گزینه پاک کردن از کروم (Remove From Chrome)، افزونه‌های موردنظرتان را حذف کنید. زمانی که تعداد زیادی از این افزونه‌ها را غیرفعال سازید، متوجه میزان افزایش سرعت اینترنت خواهید شد؛ چراکه این شیوه، تاثیری برجسته بر روی سرعت اینترنت شما دارد.

پهنای باند سیستم ویندوزی خود را گسترش دهید!

معمولا تمامی سیستم‌های ویندوزی به صورت پیش‌فرض محدود شده هستند و سرعت آن‌ها بسیار کمتر از توانایی شبکه اینترنتی است. تمامی این تنظیمات باید توسط خود فرد انجام شود تا پهنای باند کامپیوتر همواره در گسترده‌ترین حالت ممکن قرار داشته باشد. البته تنظیمات پهنای باند سیستم ویندوزی و از بین بردن محدودیت‌های آن، پروسه نسبتا دشواری دارد. چنانچه مکان دقیق تنظیم این مشخصات را نمی‌دانید، در ادامه نحوه گسترش پهنای باند کامپیوتر را برایتان شرح خواهیم داد تا موفق به افزایش سرعت اینترنت خود شوید.

در وهله اول، دو دکمه ویندوز و “R” را به صورت همزمان فشار دهید (Windows+R). یک بخش جدید در صفحه نمایش کامپیوتر برای شما نمایش داده می‌شود. در این بخش باید عبارت gpedit.msc را وارد کرده و گزینه اوکی را بزنید. این کد در واقع یک ترفند برای ورود به بخش تنظیمات اصلی ویندوز است. بعد از اینکه یک فولدر برایتان نمایش داده شد و توانستید وارد پوشه‌های اصلی شوید، با اولویت‌بندی زیر بر روی گزینه‌های ذکر شده کلیک کنید:

  1. Computer Configuration
  2. Administrative Templates
  3. Network
  4. QoS Packet Scheduler
  5. Limit Reservable Bandwich

بعد از این مراحل، مجددا بخشی دیگر برایتان نمایش داده می‌شود. در بخش اول این پوشه، سه گزینه متفاوت وجود دارد. تیک گزینه وسطی (Enabled) را بزنید و عدد 80 را که پایین این بخش نمایان می‌شود، 0 کنید. حال می‌توانید گزینه OK را بزنید و سرعت اینترنت کامپیوتر خود را مجددا بسنجید. در ادامه به باقی راهکارهای ویژه برای افزایش سرعت اینترنت می‌پردازیم.

نرم افزارهای پرمصرف اینترنتی را ببندید!

نکته حائز اهمیتی که تمامی کاربران باید بدانند، میزان اینترنت مصرفی نرم‌افزارهای باز است. زمانی که چندین نرم‌افزار به صورت همزمان باز هستند و از اینترنت استفاده می‌کنند، سرعت اینترنت به شدت کاهش می‌یابد. در این میان، یک سوال پیش می‌آید که آیا نرم‌افزارهای آفلاین نیز از اینترنت استفاده می‌کنند؟ در ادامه، یک شیوه عالی به شما معرفی خواهیم کرد تا از آن برای شناسایی نرم‌افزارهای پرمصرف و افزایش سرعت اینترنت استفاده کنید.

اگر سه دکمه Shift + Crtl + Esc را به صورت همزمان بزنید، یک جدول نمایش داده خواهد شد. جدولی که در آن، میزان اینترنت مصرفی و دیگر اطلاعات حائز اهمیت عمده نرم‌افزارها نوشته شده است. شما می‌توانید میزان اینترنت مصرفی نرم‌افزارهای باز را بررسی کنید و نرم‌افزارهایی که از افزایش سرعت اینترنت جلوگیری کرده‌اند را ببندید. این کار باعث می‌شود پهنای باند شبکه برای کار شما متمرکز شده و به شما توانایی استفاده از اینترنت پرسرعت را بدهد.

با کابل شبکه به مودم خود وصل شوید!

سرعت انتقال داده‌ها و اطلاعات کابل مورداستفاده در مودم، تاثیری برجسته بر افزایش سرعت اینترنت خواهد داشت. در صورتی که از کابلی باکیفیت و توانمند در مودم خود استفاده نکنید، امید چندانی برای افزایش سرعت اینترنت نداشته باشید. امروزه برخی کابل‌های شبکه در بازار به فروش می‌رسند که توانایی انتقال داده‌ها با چندین برابر سرعت معمولی را دارند. توصیه می‌شود خرید این کابل‌ها را اولویت اول خود قرار دهید.

در مواقعی که استثنائا نیاز شدیدی به افزایش سرعت اینترنت دارید و می‌خواهید در لحظه از نهایت سرعت اینترنت بهره‌مند شوید، استفاده از کابل شبکه برای اتصال به اینترنت بهترین راه‌حل است. این کابل با افزایش سرعت انتقال داده‌ها، وظیفه انتقال سیگنال به صورت بی‌سیم را از مودم سلب می‌کند. همچنین بر اساس مطالعات انجام شده، سرعت انتقال داده‌ها توسط کابل و سیم بسیار بیشتر از وایرلس است.

شاید تا به حال نام اینترنت فیبر نوری را شنیده باشید. اینترنتی که در آن مودم به جای کابل‌های مسی از کابل فیبر نوری برخوردار است. اگر شناخت مختصری از کارایی و ویژگی‌های فیبر نوری داشته باشید، می‌دانید که بهترین گزینه برای افزایش سرعت اینترنت است؛ به حدی که سرعت عادی اینترنت شما را تا ده‌ها برابر افزایش می‌دهد. البته امروزه امکان استفاده از اینترنت فیبر نوری تنها در برخی از مناطق مشخص ایران وجود دارد و استفاده از آن چندان رایج نیست.

نرم افزارهای پرمصرف اینترنتی را ببندید!

روتر و مودم را در منطقه‌ای آزاد و مرتفع قرار دهید!

نحوه آنتن‌دهی و پخش سیگنال روتر و مودم، از بالا به پایین انجام می‌شود. به همین دلیل عموما روتر و مودم اینترنت را در مکان‌هایی مرتفع نصب می‌کنند تا دستگاه‌های موجود در منطقه بتوانند به بهترین نحو از نهایت سرعت اینترنت بهره‌مند شوند. نصب و قرار دادن مودم و روتر در کمد و روی میزهای کوچک اشتباه است و می‌تواند موجب کاهش شدید سرعت اینترنت شود.قرار دادن به‌عنوان تصویر شاخص

روش عمومی برای افزایش سرعت اینترنت با نصب مودم و روتر به یک مکان مرتفع، نصب آن‌ها به دیوار است. در مراکز بزرگ که وسعت و گستردگی ابعاد تحت پوشش مودم و روتر اهمیت زیادی دارد، معمولا مودم یا روتر را به سقف مرکز نصب می‌کنند تا تمامی اهالی مرکز توانایی اتصال به آن را داشته باشند.

روتر و مودم را در جایی ثابت قرار دهید!

چنانچه جای روتر و مودم متغیر باشد، سرعت اینترنت شدیدا کاهش می‌یابد؛ زیرا آنتن‌دهی این دستگاه‌ها باید در یک جا تثبیت شود تا بخش بزرگی از منطقه را پوشش دهد. تا حد امکان، روتر و مودم خود را در یک مکان نزدیک به سیستم خود نصب کنید که کاملا ثابت باشد و نیازی به تغییر موقعیت قرارگیری آن نباشد.

افزایش سرعت اینترنت در چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

نکته حائز اهمیت دیگری که وجود دارد، بحث زمان اتصال به اینترنت و تاثیر آن بر سرعت اینترنت است. در ساعات مشخصی از روز به دلیل افزایش شدید ترافیک اینترنت، سرعت اینترنت کاهش می‌یابد و نمی‌توان به خوبی از آن استفاده کرد. از آنجایی که ساعات پس از نیمه‌شب ترافیک در اینترنت بسیار کم است، بهترین زمان برای اتصال به اینترنت تلقی می‌شود.

البته ساعاتی که سرعت اینترنت در آن افزایش پیدا می‌کند، چندان مشخص و قابل اطمینان نیستند؛ زیرا کاملا به میزان مصرف اینترنت مردم در سرتاسر کشور بستگی دارد و یک امر نسبی است. شما تنها در صورتی می‌توانید شناخت کافی از بهترین ساعات افزایش سرعت اینترنت پیدا کنید که چندین روز وضعیت اینترنت را در هر ساعت بسنجید. ممکن است در ساعت مشخصی از صبح یا ظهر بتوان فرصتی برای افزایش سرعت اینترنت پیدا کرد.

توتال شبکه؛ عرضه‌کننده معتبر تجهیزات دنیای شبکه

مطلبی که برایتان شرح دادیم، حاوی ترفندهایی کاربردی و مفید برای افزایش سرعت اینترنت بود. ترفندهایی که اگر به صورت کاملا صحیح انجام شوند، به کلی عملکرد اینترنت شما را تغییر خواهند داد. در صورتی که تمایل به خرید تجهیزات دنیای شبکه داشته باشید، می‌توانید محصولات موردنیاز خود را از شرکت توتال شبکه خریداری کنید. توتال شبکه شرکتی فعال در حوزه عرضه و فروش تجهیزات دنیای فناوری اطلاعات و شبکه است که با سابقه‌ای طولانی توانسته رضایت عمده مشتریان خود را به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial