نصب هارد روی DVR دوربین مداربسته + تعداد آن

هارد روی DVR دوربین مداربسته

چند هارد روی DVR دوربین مداربسته نصب می شود ؟

دستگاه DVR یا NVR تصاویر دوربین های مدار بسته را بر روی هارد دیسک یا هارد دیسک هایی که درون آن نصب می شود استفاده می کند . در این محتوا برآنیم تا در مورد تعداد هارد ها و حداکثر طرفیتی که هر دستگاه رکوردر پشتیبانی می کند توضیح بدهیم .

یک نکته : در این محتوا بجای دستگاه DVR و NVR از عبارت رکوردر استفاده می کنیم .

چند دستگاه هارد می توان در هر رکوردر نصب کرد ؟

بر روی هر رکوردر مدار بسته بسته به نوع و تعداد کانال هایی که دارد می توان ، حداقل یک هارد دیسک داخلی نصب کرد . برای آگاهی از تعداد دقیق هارد هایی که می توان روی هر DVR یا NVR نصب کرد باید دیتاشیت آن بر اساس مدل دستگاه بررسی شود . در برگه مشخصات فنی رکوردر تعداد هارد های داخلی که می توان روی آن نصب کرد بیان شده است .

به عنوان مثال دستگاه DS-7732NI-K4 قابلیت نصب 4 دستگاه هارد دیسک داخلی را دارد . البته می توان این NVR هایک ویژن را تنها با یک هارد دیسک نیز راه اندازی نمود .

حداکثر ظرفیت هارد دیسک های نصب شده روی رکوردر چقدر می تواند باشد ؟

نکته ی مهم دیگری که باید در مورد هارد دیسک ها بدانیم این است که هر دستگاه رکوردی بسته به نوع و مدل ، امکان نصب هارد دیسک داخلی با ظرفیت معینی را دارد . به عنوان مثال برخی از مدل های DVR هایک ویژن ، از هارد دیسک های حداکثر 4 ترا بایتی پشتیبانی می کنند در صورتی که مدل های پیشرفته تر ، توان نصب هارد های 6 ترابایت و حتی بالاتر را دارند .

بدیهی است که هارد های با ظرفیت بالاتر ، تعداد روز های ضبط تصویر بیشتری را فراهم می کنند از این رو مورد توجه مشتریان هستند .

حداکثر میزان هارد روی DVR دوربین مداربسته نصب می شود را چگونه مشخص کنیم ؟

برای اینکار باید دیتاشیت رکوردر را مشاهده کنیم . حداکثر ظرفیت هارد دیسک هر دستگاه در برگه مشخصات فنی دستگاه DVR و یا NVR بیان شده است . به عنوان مثال دستگاه DS-7732NI-K4 قابلیت پشتیبانی از 4 هارد دیسک با ظرفیت حداکثر 6 ترا بایت برای هر هارد دیسک را دارد و این یعنی مجموعا می توان 24 ترابایت هارد روی این NVR ، سی و دو کانال هایک ویژن نصب کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial