دوربین مدار بسته بهتر است یا دزدگیر؟

دوربین مداربسته یا دزدگیر

اگر این دو سیستم امنیتی را مقایسه کنیم به یک نکته جالب می‌رسیم: دزدگیر پیشگیری می‌کند دوربین پیگیری. شما کدام یک را مهم‌تر می‌دانید؟ بنظر شما دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر ؟ اگر  نمیدانید که دوربین مداربسته یا دزدگیر و اگر حصار امنیتی کسب و کار شما پایین است از دوربین استفاده کنید. اگر دور از اموال و دارایی و ملک خود قرار دارید از دوربین استفاده کنید. ولی برای دارایی‌های خود که قابل حمل هستند مثل ماشین سیستمی انتخاب کنید که همیشه همراه شما باشد.

دوربین مداربسته یا دزدگیر ؟

با مقدمه فوق تا حد زیادی تفاوت‌های دوربین و دزدگیر مشخص شده است و شما می‌توانید بین دوربین مداربسته یا دزدگیر یکی از آنها را انتخاب کنبد. در ادامه ویژگی‌های جرئی دوربین مدار بسته و دردگیر به اختصار توضیح داده می‌شود.

دوربین:

 • قابل حمل نیست
 • هزینه خرید، نصب، اجرا، نگهداری و تعمیر بالایی دارد
 • اطلاعات مستندی به دست می‌دهد
 • فضای بیشتری از محیط را ایمن می‌کند
 • نیازی به وجود شخص برای رسیدگی آنی به دوربین نیست
 • به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری حساس است و انرژی مصرفی بالایی دارد
 • میزان خرابی بالایی دارد

دزدگیر:

 • هم می‌تواند ساکن و هم قابل حمل باشد
 • هزینه خرید، نصب، اجرا، نگهداری و تعمیر پایینی دارد
 • فضای کمتری از محیط را ایمن می‌کند (برای فشاهای باز مثل باغ و پارکینگ‌های بزرگ مناسب نیست)
 • وجود نگهبان یا هر شخص دیگری در اسرع وقت مکمل مکانیسم عملکرد دزدگیر است. بنابراین به تنهایی کارآیی بسیار کمتری دارد و به همین دلیل برای افزایش ایمنی نقاط دور افتاده اصلاً مناسب نیست
 • حساسیت کمتری به شرایط عملیاتی، مثل وجود میدان‌های مغناطیسی و غیره دارد
 • میزان انرژی مصرفی پایینی دارد
دوربین مداربسته یا دزدگیر ؟ کدام برای من بهترست
دوربین مداربسته بهترست یا دزدگیر ؟ https://totalnetwork.ir/

نکات در خصوص اینکه دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر ؟

 1. اگر فروشگاه و مغازه شما بسیار حساس و دور از چشمتان قرار دارد بهتر است از یک دوربین مدار بسته با کیفیت استفاده کنید. چرا که نصب دزدگیر و روشن شدن زنگ هشدار آن بدون وجود شما کارساز نخواهد بود و مهم تر از آن هیچ مدرک یا نشانی از مجرم (معمولاً) نخواهید داشت.
 2. اگر برای یک محیط باز و وسیع مثل باغ، ویلا یا حیاط خود قصد خرید و نصب سیستم امنیتی دارید توصیه می‌شود از ترکیب دوربین و دزدگیر و یا فقط دزدگیر (اگر ساکن هستید) استفاده کنید
 3. برای خودرو و پارکینگ انفرادی خودرو بهتر است از دزدگیر استفاده کنید چرا که همیشه در دسترس شماست و هزینه کمتری دارد
 4. برای محله و محیط عمومی بهترین گزینه دوربین است و به طور کلی استفاده از دزدگیر برای محیط‌های عمومی مثل محله، پارک، مسجد و غیره توصیه نمی‌شود
 5. به منظور افزایش ایمنی ادارات و آپارتمان‌ها با توجه به تردد مستمر افراد ناشناس نصب دوربین مدار بسته در مسیرهای ورودی و خروجی و درب‌های اصلی و هم چنین اتاق‌های حساس و موتورخانه توصیه می‌شود.

در پایان با توجه به نکات فوق میخواهیم به هین سوال که دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر پاسخ دهیم. باید بگوییم که دوربین به لحاظ ایمنی ضریب بالاتری دارد ولی در برخی مکان‌ها نصب دوربین جز افزایش هزینه نتیجه دیگری ندارد. مناسب با محل نصب و کسب و کار خود یک سیستم ایمنی بهینه تهیه و نصب کنید.

در حالت کلی استفاده از دوربین مدار بسته بدون هدف نیست گاه برای نظارت و گاه برای ثبت تصاویر و به دست آوردن مدرک از دوربین مدار بسته استفاده می‌شود ولی هر دوربین مدار بسته ای باید دارای یکسری ویزگی هایی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial