تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته چیست؟ + تاثیر آن در کارایی دوربین

تکنولوژی ANR

تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته مخفف واژه Automatic Network Replenishment است به معنای به روز رسانی خودکار میباشد. در نظر بگیرید که در محل کسب وکار یا منزل شما سرقتی و یا جرمی صورت بگیرد در این صورت برای چک کردن تصاویر گرفته شده به سراغ دوربین مدار بسته خواهید رفت اما متوجه می شوید که در طول انجام این اعمال دوربین شما قطع بوده و تصاویر را از دست داده اید و به احتمال زیاد خسارت مالی زیادی متحمل خواهید شد. این مسئله کارایی کل سیستم کسب و کار شما را کاهش می‌دهد. حتی ممکن است عامل انسانی ارتباط دوربین و منبع ذخیره را قطع کند در این حالت چگونه می‌توانیم از اموال خود محافظت کنیم؟ و یا سوالی که در اینجا پیش  می‌آید این است که: چگونه میتوان از ضبط و ذخیره تصاویر اطمینان حاصل کرد؟

منظور از تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته چیست ؟

با استفاده از تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته ، هنگامی که این قابلیت فعال شود دستوری به دوربین مداربسته داده می‌شود تا در صورت قطع ارتباط ان با دستگاه ضبط کننده اطلاعات تصاویر را بر روی کارت حافظه خود ذخیره کند به همین خاطر نیازی به هیچ گونه رابط شبکه‌ای نخواهد بود و دوربین می‌تواند به عنوان یک دستگاه مستقل عمل نموده و عدم کارکرد دستگاه ضبط یا دستگاه DVR را جبران کند.

تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته
نحوه کارکرد ANR در دوربین مداربسته

پس از رفع نقص ایجاد شده و برقراری ارتباط دوربین با منبع تغذیه، دوربین بکاپ یا کپی تصاویر گرفته شده را به دستگاه صبط کننده خواهد فرستاد و شما قادر خواهید تصاویر را ببینید. و در واقع فاصله ایجاد شده در پیوستگی تصاویر را دوربین جبران  خواهد کرد و شما در یک بازه زمانی مشخص تصاویر تمامی لحظات را در اختیار خواهید داشت.

عمده دلایل احتمالی قطع ارتباط دوربین و دستگاه ضبط:

  1. اشکال در عملکرد سوییچ شبکه که یکی از راه های ارتباطی به حساب می‌آند و ممکن است بر اثر اختلال در عملکرد شبکه، مثل نوسانات برقی و یا امواج مخابراتی این ارتباط قطع شود.
  2. وقوع اختلال در کارکرد صحیح دستگاه که معمولا بر اثر تنظیمات نادرست و اشکال در کابل کشی و یا ضربات عمدی و سهوی به وجود می‌آید.
  3. از کار افتادگی موقت دستگاه NVR

نحوه تنظیم تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته

ابتدا وارد پنل Web Configuration می‌شویم، سپس بر روی Storage کلیک کرده و از منوی Schedule settings گزینه Advanced را انتخاب می‌کنیم. سپس تیک Enable ANR را می‌زنیم تا به صورت خودکار بر روی دوربین یا دوربین‌ها اعمال شود.

نکات بسیار مهم:

  1. این تکنولوژی محدودیتی در مورد تعداد دوربین‌ها ندارد، فقط همه آنها باید به کارت حافظه داشته باشند.
  2. برق دوربین‌ها نکته بسیار مهمی است که باید توجه ویژه‌ای به مسئله داشت یک دوربین بدون برق فرقی با نبود دوربین ندارد. در موقع استفاده از تکنولوژی ANR در دوربین مداربسته نیز نباید دوربین‌ها خاموش شوند. اکثر دوربین‌هایی که در یک شبکه کار می‌کنند و متصل به دستگاه صبط کننده یا ذخیره هستند برق خود را از همین دستگاه تامین می‌کنند. ولی با توجه به اینکه قطع ارتباط با دستگاه ذخیره -به هر دلیلی- یا خرابی دستگاه، به احتمال زیاد موجب خاموشی دوربین‌ها خواهد شد تامین مستقیم برق دوربین‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial