معرفی قابلیت های تکنولوژی ePoE در دوربین های مداربسته داهوا

قابلیت تکنولوژی ePoE در دوربین‌های داهوا

به منظور درک هر چه بهتر قابلیت های تکنولوژی ePoE در دوربین‌های داهوا باید چند گام عقب رفته و در مورد فرآیند ارسال تصویر در یک سیستم تحت شبکه و تکنولوژی‌های CVI، AHD و TVI صحبت کنیم. قبل از ظهور این تکنولوژی‌ها اگرچه نصب و راه اندازی یک سیستم امنیتی آسان بود و تاخیری در انتقال اطلاعات دیده نمی‌شد ولی سه مشکل عمده وجود داشت:

  1.  عدم دسترسی به مدیریت یکپارچه در سیستم‌های بزرگ
  2.  تصاویر آنالوگ و بی کیفیت
  3.  عدم تطابق این سیستم‌ها با دستگاه‌های نو ظهور.

قابلیت های تکنولوژی ePoE در دوربین‌های داهوا

با گسترش استفاده از دوربین‌های داهوا این شرکت اقدام به افزایش کیفیت تصاویر انتقالی نمود و با استفاده از تکنولوژی‌های مطرح شده (CVI، AHD و TVI) در فوق، تصاویر با کیفیت HD را برای سیستم‌های آنالوگ در نمایشگرها به تصویر کشید.

طولی نکشید این شرکت با معرفی تکنولوژی PoE مشکل مدیریت یکپارچه و انعطاف و مطابقت پذیری سیستم‌های آنالوگ را نیز حل کرد. ولی مشکلی جدید همراه با PoE به وجود آمد : تاخیر طولانی در تامین تصاویر که ناشی از استفاده مشترک از یک باند و کاهش پهنای باند بود. در واقع شبکه به صورت فشرده در آمده بود و به طور مثال دیگر دوربین‌ها برق مستقل نداشتند و همگی متصل به دستگاه NVR بودند.

برای مسیرهای طولانی مثل پارک‌ها، ترمینال‌ها و فرودگاه‌های بین المللی، با توجه به حداکثر طول کابل کشی (بین دو دستگاه، فرقی نمی‌کند) برابر 100 متر، استفاده از PoE مستلزم به کارگیری سوئیچ‌های تقویت کننده فرکانس در بین مسیر بود. با این وجود تاخیر تصاویر و داده‌های ارسالی ابا گذر از مسیر دوربین- کابل- سوئیچ-کابل-سوئیچ-کابل…-NVR-نمایشگر محسوس بود.

به همین منظور قابلیت تکنولوژی ePoE در دوربین‌های داهوا معرفی شد تا در بدترین حالت ممکن مقدار تاخیر به 150 میلی ثانیه کاهش یابد و حداکثر طول کابل کشی (بین دو دستگاه) از 100 متر به 800 متر افزایش یابد. در تکنولوژی ePoE مربوط به شرکت داهوا سرعت انتقال 100 مگابایت بر ثانیه در یک مسیر 800 متری بی نظیر و باور نکردنی بود. از طرف دیگر با حذف سوئچ‌ها طول کابل کشی و صرفه اقتصادی مزیت دیگر ePoE بود (به شکل 1 توجه شود).

شکل 1. تفاوت استفاده از تکنولوژی ePoE (نوین و به صرفه) و تکنولوژی PoE
شکل 1. تفاوت استفاده از تکنولوژی ePoE (نوین و به صرفه) و تکنولوژی PoE

*IPC نشان داده شده در شکل به معنای دوربین یا دستگاه شناسه دار دوربین است Internet Protocol Camera

به صورت خلاصه می‌توان مزایا و ویژگی‌های قابلیت تکنولوژی ePoE در دوربین‌های داهوا را در عناوین زیر بیان کرد:

  1. افزایش طول استاندارد کابل کشی از 100 به 800 متر
  2. حذف دستگاه‌های سوئیچ و طول کابل کشی (در یک مسیر 500 متری دوربین-DVR دقیقاً به 500 متر کابل با تکنولوژی ePoE و به بیش از 520 متر کابل و 5 دستگاه سوئیچ با تکنولوژی PoE نیازمندیم)
  3. با توجه به مزیت 2، تکنولوژی ePoE به لحاظ اقتصادی به صرفه است (در همه مراحل: خرید، نصب و استفاده)
  4. حفظ و نگهداری آسان . کم هزینه
  5. عیب یابی آسان
  6. افزایش سرعت انتقال  و بهبود پهنای باند، در نتیجه کمترین تاخیر ممکن

بنابراین قابلیت تکنولوژی ePoE در دوربین‌های داهوا ، یک نوآوری منحصر به فرد است و توانسته بسیاری از مشکلات موجود در هر سه مرحله خرید، نصب و بهره برداری دوربین‌های مدار بسته را حل کند.

totalnetwork24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial