سوئیچ های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک Small Business

سوئیچ‌های اسمال بیزنس سیسکو (Small Business Cisco)

به سبب وضعیتی که امروز همه‌ی ما با آن درگیر هستیم، تمامی شرکت‌ها با چالش‌های زیادی روبه‌رو شده‌اند. در بین این شرکت‌ها، بیزینس‌های کوچک بیشتر از شرکت‌های بزرگ و معروف در معرض مشکلات اقتصادی قرار می‌گیرند. از راه‌های بی‌نظیر برای کنترل این مشکل، استفاده از سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک است. این بیزینس‌ها باید تا جایی که می‌توانند هزینه‌های خود را کاهش دهند. این بدین معنی نیست که راهی برای پیشرفت آن‌ها وجود نداشته باشد؛ آن‌ها به راحتی می‌توانند تغییرات رو به بهبودی را برای شرکت خود ایجاد نمایند.

آمارها نشان می‌دهد که در چند سال اخیر، حدود 72 درصد از صاحبان بیزنس‌های کوچک، شرایط بدی را با وجود ایپدمی کویید-19 تجربه کردند. بیزنس‌های کوچک نیاز به سازگاری بیشتر با وضعیت موجود و ارائه پیشنهادها و ایده‌های نوآورانه برای کنترل و گذر از این شرایط را دارند. پیشنهادها و راه‌حل‌های واقعی نه تنها به آن‌ها کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا مدت‌ها به رشد صعودی خود ادامه دهند.

شرکت سیسکو در راستای کمک به آن‌ها، سری‌های سوئیچ مخصوص برای بیزنس‌های کوچک تولید کرد. سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک، ویژگی‌ها و امکانات زیادی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در ادامه می‌خواهیم مطالبی را برای آشنایی شما با سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک در سایت توتال شبکه مطرح ‌کنیم و همچنین تفاوت با سوئیچ های دیگر را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید تا با کسب اطلاعات در مورد سری اسمال سوئیچ‌های سیسکو، از امکانات آن بهره‌مند شوید.

سوئیچ‌های اسمال بیزنس سیسکو (Small Business Cisco)

در سال 2010 شرکت سیسکو برای بیزنس‌های کوچک سری‌های مختلفی از سوئیچ‌های سیسکو را تولید کرد. همچنین این سوئیچ‌ها علاوه بر این که برای کسب وکارهای کوچک مناسب هستند، برای کاربرانی که نیاز به دسترسی سریع و مطمئن دارند، هم بسیار مناسب است. سوئیچ‌های اسمال بیزنس سیسکو قیمت‌های مناسبی دارند و بیش از 70 مدل از آن‌ها در بازار موجود است.

شرکت سیسکو برای بیزنس‌های کوچک، سوئیچ‌هایی با برخورداری از 8 تا 48 پورت fast Ethernet و 10 تا 52 پورت Gigabit Ethernet تولید کرد. در ادامه می‌خواهیم درباره ویژگی‌های چند مدل از سوئیچ‌های سری‌های اسمال بیزنس‌ سیسکو (سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک) را نام ببریم تا طبق نیاز خود مورد مناسبی را انتخاب کنید. این موارد عبارتند از:

1) سوئیچ‌های سری 100

سوئیچ‌های سری 100 شرکت سیسکو که برای کسب و کارهای کوچک ارائه شده، از نوع غیر‌مدیریتی یا همان “Unmanagable” هستند. این مدل با مصرف کمتر انرژی، کاهش چشمگیری در هزینه‌ها به وجود می‌آورد و از این لحاظ برای استفاده شرکت‌های کوچک بسیار مقرون به صرفه است. همچنین با پشیبانی از امکانات پیشرفته “QoS”، می‌تواند در بهینه‌سازی کارایی شبکه مفید باشد. نصب و راه‌اندازی آن بسیار ساده و راحت انجام می‌گردد. این سوئیچ نیازی به استفاده از فن‌های خنک کننده ندارد و همین مورد سبب می‌شود که آلودگی صوتی آن‌ها کاهش بیابد. همچنین تنوع زیادی را در تعداد و نوع پورت‌های گیگ و “POE” در اختیار مشتری قرار می‌دهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های آن، این است که توانایی کارکرد در دما‌های 0 تا 40 درجه سانتی‌گراد و رطوبت 10 تا 90 درصدی را دارد. حافظه‌ی MB128 و حافظه‌ی فلش MB128 را پوشش می‌دهد. علاوه بر این که شرکت سیسکو سوئیچ‌های سری 100 را در مدل‌های “RackMount” و “Desktop” تولید و در بازار عرضه کرده، رنج متنوعی در هدایت بسته‌های از 0.74 تا 35.7 میلیون بسته در ثانیه را هم قرار داده‌است. با در اختیار گذاشتن بازه‌های گسترده سوئیچینگ از 1 تا 48 گیگابیت در ثانیه برای استفاده در نظارت تصویری، ویپ و بخش اکسس شبکه گزینه خوبی خواهد بود.

سوئیچ‌های اسمال بیزنس سیسکو (Small Business Cisco)

2) سوئیچ‌های سری 200

سوئیچ‌های سری 200 را به عنوان سوئیچ‌های اسمارت یا هوشمند می‌شناسند. این مدل از سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک، در لایه دو شبکه کار می‌کند. همین مورد باعث می‌شود که امکانات خوبی را مانند ساختن “VLAN” فراهم کند. از سری مزایای استفاده از آن، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سازگاری با محیط‌زیست
  • پشتیبانی از پورت‌ها در مدل‌های 8 تا 50 پورت
  • دارای حافظه 128MB و حافظه فلش MB16
  • توانایی کارکرد بدون وقفه از 194287 تا 319407 ساعت در مدل‌های مختلف آن
  • داشتن تنوع در نرخ سوئیچینگ از 8.8 تا 100 گیگابیت در ثانیه
  • برخورداری از رنج متفاوت در نرخ سوئیچینگ از 8.8 تا 100 گیگابایت در ثانیه
  • همچنین می‌تواند در هر ثانیه 6.55 الی 74.41 میلیون بسته را هدایت کند
  • سوئیچ‌های سری 200 “Small Business Cisco” از آدرس‎دهی IP نسخه 6 و پروتکل X1 پشتیبانی می‌کنند.

3) سوئیچ‌های سری 300

اگر به دنبال سوئیچ‌های سه لایه برای کسب‌و‌کار کوچک خود هستید، سوئیچ‌های سری 300 از نوع سوئیچ‌های مدیریتی، انتخاب مناسبی برای شما هستند. در این سری از سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک، نسبت به سری 100 و 200 تغییرات زیادی اعمال شده‌است. این تغییرات به طوری است که شرکت سیسکو توانسته بیش از 80 کامپوننت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را به آن اضافه کند. این نوع از سوئیچ‌های سیسکو برای بیزینس‌های کوچک، به سبب مزایای زیادی که دارند در کاربردهای تجاری، لایه اکسس و توزیع شبکه می‌توانند جایگزین خوبی برای سوئیچ‌های سری کلاسیک سیسکو باشند.

قیمت بسیار مناسب این مدل، نظر مثبت مشتریان زیادی را درباره خود جلب کرد. کاربران می‌توانند با کمک آن، کامپیوتر‌ها، اکسس پوینت‌ها، سرورها و پرینترها را در شبکه سازمان به یکدیگر متصل کنند. همچنین دارای آپ لینک‌های “combo mini-Gbic” یا همان فیبر نوری بر روی خود هستند. سوئیچ‌های سری 200 فقط قابلیت پشتیبانی از پروتکل X802.1 داشت، ولی سری 300 آن علاوه بر این که می‌تواند پروتکل X802.1 را پشتیبانی کند، پروتکل‌های “RADIUS” و “TACACS+” هم تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

4) سوئیچ‌های سری Fan less

Fan less به معنای آرام و فشرده بودن این سری از سوئیچ‌های سیسکو است. مدل “Fan less Catalyst 2960-L” به استفاده از فن خنک‌کننده برای جریان یافتن هوا در سیستم خود نیاز دارد. قرارگیری آن‌ها در فضای کوچک‌تر، محیط مناسبی را برای آن‌ها فراهم می‌کند. به علت استفاده از فن خنک‌کننده، ممکن است که سر و صدای زیادی را در محیط ایجاد کند و شاید اصلا گزینه مناسبی برای استفاده در دفاتر، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها نباشید.

این مدل از سری سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌ها کوچک، به عنوان اولین سوئیچ 24 پورت و 48 پورت 1 گیگابایت در ثانیه ساخته شده‌است. همچنین با پیکربندی قابل اطمینانی که دارد، به کاربران این اختیار را می‌دهد که از یک رابط گرافیکی راحت جهت اتصال به پیکربندی امن، مدیریت و نظارت بر جدول‌ها استفاده کنند.

سوئیچ‌های اسمال بیزنس سیسکو (Small Business Cisco)

تفاوت سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک با سوئیچ‌های دیگر

در این قسمت می‌خواهیم تفاوت‌های بارز و اصلی سوئیچ‌‌های اسمال بیزنس سیسکو را با سایر سوئیچ‌های دیگر بیان کنیم تا بتوانید انتخاب بهتری برای خرید آن‌ها داشته باشید. ما این موارد را نام می‌بریم و تا حد امکان، برای شما بررسی می‌کنیم:

1) استفاده از حداقل منابع اولیه

یکی از عوامل اصلی که باعث جلب نظر مشتری و ارائه بهترین سوئیچ می‌شود، استفاده از حداقل منابع اولیه برای تولید سوئیچی با بازدهی بالا است. شرکت سیسکو با رویکرد جدیدی که در صنعت ارائه کرد، توانست شرایط خوبی را برای رفع نیازمندی‌ شرکت‌های کوچک در سوئیچینگ به وجود آورد. با استفاده از سری اسمال سوئیچ‌های سیسکو می‌توان از پروتکل‌ها و تکنولوژی‌های موجود در سوئیچ‌های لایه “Distribute” و “Core” بهره‌مند شد که این قابلیت در سری‌های قدیمی وجود نداشت.

2) قابلیت ارائه PoE و روتینگ

تفاوتی که باعث می‌شود این مدل از سوئیچ‌های سیسکو در جایگاه بهتری نسبت به سایر مدل‌ها قرار گیرد، قابلیت ارائه “PoE” و روتینگ است. آن‌ها با استفاده از ساده‌ترین روش‌ها توانسته‌اند امکانات مختلفی را به اصطلاح “All in one” در این سری جمع کنند. شما با استفاده از کنسول مدیریتی تحت وب به راحتی می‌توانید آن را کنترل و مدیریت کنید.

3) عدم نیاز به فن خنک‌کننده

مدل‌های دیگر سیسکو باید از فن های خنک‌کننده استفاده کنند و همین دلیلی بر ایجاد آلودگی صوتی شدیدی در محیط کار می‌شود. شرکت سیسکو برای حل این مشکل، سری‌هایی از سوئیچ‌های اسمال بیزنس را تولید کرد که بدون نیاز به فن خنک‌کننده کار ‌کنند.

4) ساختار ساده

طراحان برای تولید این مدل با استفاده از کمترین تجهیزات سخت افزاری، بازدهی چندین برابری را نسبت به سایر نوع‌های سوئیچ در اختیار کاربران قرار داده‌اند. داشتن ساختار ساده، ارائه شبکه مطمئن و امن، رضایت  مشتریان زیادی را به دنبال داشته است.

5) امکانات روتینگ

امکانات روتینگ موجود در این رده، قابل مقایسه با سوئیچ‌های قدیمی مانند سری 3850 و 3750 نمی‌باشد؛ زیرا پهنای باند بالاتری در این رده قرار گرفته‌است. علاوه بر آن، پورت‌های “UP link” و امکانات stack را در این سوئیچ فراهم کرده‌اند.

6) قیمت و مصرف انرژی بهتر

سوئیچ‌های سیسکو برای بیزن‌های کوچک با داشتن ویژگی‌هایی از قبیل دسترسی آسان، مدیریت ساده‌تر، قیمت مناسب و مصرف انرژی کمتر نسبت به سایر سوئیچ‌های دیگر ارجعیت پیدا می‌کند.

جمع‌بندی

هدف از ارائه این مطالب، آشنایی بیشتر شما با سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک بود؛ تا اگر کسب‌و‌کار کوچکی را برای خود راه انداختید، بتواند تاثیر زیادی در راستای پیشرفت شرکت شما داشته باشد. ما در این مقاله از سایت خوب توتال شبکه، ابتدا چهار مدل از این سوئیچ‌های اسمال بیزنس را نام بردیم و ویژگی‌ها و مزایای استفاده از هر کدام را به طور مختصری توضیح دادیم. سپس تفاوت‌های شایانی که در این سری سوئیچ‌ها نسبت به مدل‌های قبلی به وجود آمده است را شرح دادیم، تا دید بهتری به آن‌ها پیدا کنید. ضمن تشکر ویژه از همراهی با ما تا انتهای مقاله از توتال شبکه، امیدواریم که اطلاعات ارائه شده درباره سوئیچ‌های سیسکو برای بیزنس‌های کوچک، تغییر رو به بهبودی در کسب و کار شما ایجاد کند.

منبع :

http://www.rdifoods.com/cisco/smb_product_guide.pdf

https://blogs.cisco.com/smallbusiness

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial