نحوه اتصال به دوربین تحت شبکه + آموزش

نحوه اتصال به دوربین تحت شبکه + آموزش

در این محتوا تنظیمات لازم برای متصل شدن به یک دوربین آی پی را توضیح می دهیم .برای اینکار نیاز به یک دوربین IP ، یک لپ تاپ یا کامپیوتر ، پچ کورد و آداپتور داریم .

ابتدا دوربین را توسط آداپتور روشن می کنیم و آن را با پچ کورد به لپ تاپ یا کامپیوترمتصل می کنیم ، حال باید آدرس آی پی دوربین هایک ویژن را پیدا کنیم ، برای اینکار بایداز نرم افزار اسکن آی پی دوربین استفاده کنیم ، اسم این نرم افزار هایک ویژن ، SADPمی باشد. می توانید این نرم افزار را از سایت هایک ویژن دانلود نمایید .

در ادامه ی اتصال به دوربین تحت شبکه پس از نصب نرم افزار SADP ، آن را اجرا کرده و آی پی دوربین را پیدا می کنیم ، در اینحالت برای اینکه بتوانیم با لپ تاپ به دوربین متصل شویم باید رنج آی پی لپ تاپ را بارنج آی پی دوربین همسان کنیم . به عنوان مثال چنانچه آی پی دوربین هایک ویژن192.168.1.80 باشد شما باید رنج آی پی ( سه عدد سمت چپ در آی پی آدرس یعنی192.168.1 ) و لپ تاپ را یکسان کنید . برای اینکار وارد منوی کنترل پانل لپ تاپ شوید ،سپس به قسمت Network وارد شده و بر روی کارت شبکه کلیک راست کرده و از گزینهProperties بر روی گزینه TCP/IPV4 کلیک کنید . در اینجا باید یک آی پی برای لپ تاپ بهگونه ای وارد کنید که رنج آن با رنج آی پی دوربین هایک ویژن یکسان باشد ( به عنوان مثال: 192.168.1.102 )

در خط بعد Subnet Mask را 255.255.255.0 را وارد کنید و در خط آخر Default Gatewayرا 192.168.1.1 وارد نمایید و در پایان تغییرات را ذخیره کنید .

پس از تغییر آی پی لپ تاپ و برای مشاهده تصویر دوربین هایک ویژن بر روی لپ تاپ ،مرورگر اینترنت اکسپلورر را بر روی لپ تاپ باز کنید و آدرس آی پی دوربین هایک ویژن( 192.168.1.80 ) را وارد کنید و با زدن دکمه اینتر کیبورد و وارد کردن یوزرنیم و پسورد دوربینبه قسمت تنظیمات نرم افزاری دوربین آی پی هایک ویژن وارد شوید . در صورتی که تصویردوربین را نمی توانید مشاهده کنید یا به منو دسترسی ندارد ، باید Active X مرورگر را فعال نمایید .

منبع : سایت هایک ویژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial