تفاوت سوئیچ AC و سوئیچ DC

تفاوت سوئیچ شبکه AC و سوئیچ DC

اولین مرحله در تلفیق یک سوئیچ به شبکه، این است که آنرا به منبع انرژی متصل کنیم. و در مورد منبع تغذیه،هم منبع AC و هم منبع DC برای سوئیچ شبکه وجود دارد که هر دو برای افزایش زمان فعالیت شبکه بکار می‌روند.پس تفاوت بین سوئیچ توان AC با سوئیچ توان DC چیست؟ کدام نوع را باید برای شبکه‌مان استفاده کنیم؟ اینپست به معرفی تفصیلی تفاوت بین سوئیچ AC و DC پرداخته است و نشان می‌دهد که چطور می‌تواند بینVPN و MPLS یکی را انتخاب کرد.

سوئیچ AC و سوئیچ DC: تفاوتشان چیست؟

سوئیچ اترنت اغلب از یک کانکتور منبع توان AC ثابت برخوردار است، بنابراین معمولاً از طریق کابل‌هایی نظیرIEC، NEMA و غیره به منبع تغذیه وصل می‌شوند. سوئیچ‌های PoE سوئیچ‌های AC معمول در این زمینه هستند.مثلاً سوئیچ 24 پورت PoE را در نظر بگیرید که به یک کانکتور منبع تغذیه‌ی 100 تا 240 ولت متناوب متصل است.به آسانی می‌توان یک سوئیچ AC را به منبع تغذیه متصل کرد. فقط لازم است که سوئیچ AC را با یک کابل مناسب
به سوکت منبع تغذیه وصل کنید. برای برخی سوئیچ‌های پیشرفته‌ی شبکه، روشن کردن سوئیچ منبع تغذیه‌شان نیز لازم است.

سوئیچی که با منبع DC تغذیه می‌شود را می‌توان بوسیله یک منبع تغذیه‌ی خارجی DC یا ACپیکره‌بندی کرد. و منبع تغذیه‌ی DC خارجی، امروزه پرطرفدارتر است که آن را منبع تغذیه‌مازاد نیز می‌نامند. سوئیچ فیبر نوری غالباً از بیش از یک منبع مازاد برخوردار است (مثلاً سوئیچFS 10GBE زیر، به دو منبع تغذیه DC مجهز است). منبع تغذیه‌ی مازاد علاوه بر تغذیه‌یسوئیچ، می‌تواند از منبع تغذیه‌ی دیگری نیز حفاظت کند، وقتی که بواسطه‌ی اتصال‌کوتاه خروجی
دچار اختلال شود.

سوئیچ AC و سوئیچ DC: تفاوتشان چیست؟

در بازار سوئیچ‌های اترنتی وجود دارند که فقط از منبع تغذیه‌ی AC یا فقط از منبع تغذیه‌ی DCتغذیه می‌کنند و در عینحال سوئیچ‌هایی نیز وجود دارند که از هر دو منبع تغذیه می‌توانندتغذیه کنند. اما سوئیچ فقط می‌تواند یک نوع منبعتغذیه را در آن واحد پشتیبانی کند. یعنیاگر در ابتدا از منبع تغذیه DC برای تغذیه سویچ خود استاده کردید، آن سوئیچمنبع تغذیه راتشخیص می‌دهد و با توان DC کار می‌کند. در این حالت، منبع تغذیه AC که در سوئیچ نصب شده است،غیرفعال خواهد شد. وقتی سوئیچ با منبع تغذیه DC مشغول به کار است، حتی اگر تلاش کنیدمنبع تغذیه AC را نصبکنید، سوئیچ اقدام به غیرفعال کردن منبع AC می‌کند و یک آلارم تولیدمی‌کند. بنابراین حواستان باشد که در یک سوئیچ،منبع تغذیه AC را با DC اشتباه نگیرید.

استفاده از هر دو نوع سوئیچ‌های اترنتی که با منبع تغذیه AC یا DC تغذیه می‌شوند، امروزه رایج است. شما می‌توانیدیکی از آنها را بر اساس نیازهای خودتان انتخاب کنید. FS هم سوئیچ‌های AC و هم سوئیچ‌های DC را تولید می‌کند. مثلاً ما سوئیچ‌های AC نظیر سوئیچ‌های 8 یا 24 یا 48 پورتی داریم که تا 600 وات را ساپورت می‌کنند. سوئیچ‌های باکیفیتِDC نیز وجود دارند. مشتریان در عین حال می‌توانند سوئیچ خود را سفارشی‌سازی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial