چرا به شبکه بی‌سیم متصل نمی‌شویم؟

چرا به شبکه بی‌سیم متصل نمی‌شویم؟

برخی از کاربران از این موضوع گلایه دارند که با وجود خرید روتر لینکسیس بازهم قادر نیستند توسط تجهیزات سیار خود به شبکه بی‌سیم متصل شوند. در این مطلب قصد داریم علت بروز این مشکل مرتبط با روترهای لینکسیس را بررسی کنیم.

روترهای لینکسیس به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا بهترین عملکرد را در زمان ساخت شبکه‌های بی‌سیم خانگی و تجاری در اختیار کاربران قرار دهند، اما به دلیل این‌که انسداد در شبکه‌ها اجتناب‌ناپذیر است و تنظیمات امنیتی در برخی موارد ناسازگاری‌هایی با فناوری‌ها دارند، ممکن است یک اتصال بی‌سیم تحت این شرایط بدترین عملکرد ممکن را ارائه کند. عوامل مختلفی عملکرد یک شبکه بی‌سیم مبتنی بر روترهای لینکسیس را تحت تاثیر قرار می‌دهند،  که در ادامه با مهم‌ترین آن‌ها آشنا می‌شوید.

چرا به شبکه بی‌سیم متصل نمی‌شویم؟

عدم اتصال به شبکه

فاصله روتر

برای آن‌که اتصال بی‌سیم پایداری داشته باشید، باید مطمئن شوید کامپیوتر در محدوده روتر بی‌سیم لینکسیس قرار دارد. در برخی موارد تداخل شبکه‌های بی‌سیم و دستگاه‌های تولیدکننده امواج روی کیفیت شبکه‌های بی‌سیم تاثیرگذار هستند. برای پیشگیری از تداخل سیگنال‌ها با یکدیگر بهتر است از کانال‌های خلوت استفاده کنید. اگر از روترهای هوشمند لینکسیس استفاده می‌کنید، برای حل این مشکل به راهنمای این شرکت مراجعه کنید.

عدم سازگاری گذرواژه بی‌سیم

اتصال به یک شبکه ایمن مستلزم به‌کارگیری کلیدهای امنیتی WEP، WAP Personal یا WPA2 Personal است. زمانی که تنظیمات بی‌سیم روتر لینکسیس را تغییر می‌دهید، پیغام‌های خطایی مبنای بر عدم اتصال از سوی دستگاه‌های مختلف دریافت می‌کنید. برای اجتناب از بروز این مشکل تنظیمات امنیتی شبکه بی‌سیم و مقدار فیلد‌های Passphrase و Security Mode روتر لینکسیس را بررسی کنید.

درایورهای آداپتور قدیمی

آداپتور بی‌سیم کامپیوتر یا به عبارت دقیق‌تر درایور راه‌انداز کارت شبکه پس از گذشت مدت زمانی قدیمی شده و باید نسخه جدیدی را روی کامپیوتر خود نصب کنید. نسخه‌ای که با استانداردهای Wireless-AC,N,G,A یا B سازگار باشد. اگر روتر لینکسیس با دستگاه‌های مختلف کار کرده، اما با کامپیوتر مشکل دارد به احتمال زیاد ایراد از درایور کارت شبکه است.

فیلتر مک بی‌سیم روی روتر فعال است

بیشتر روترهای لینکسیس به ویژگی Wireless MAC Filter تجهیز شده‌اند. ویژگی فوق تعداد کلاینت‌هایی که اجازه دسترسی به شبکه بی‌سیم دارند را محدود می‌کند. بهتر است ویژگی فوق را بررسی کنید.

قدیمی بودن میان‌افزار روتر

به‌روزرسانی میان‌افزار روتر بسیاری از مشکلات روترهای لینکسیس را برطرف می‌کند اگر تمامی دستگاه‌ها و کامپیوترهای شما در برقراری اتصال با شبکه بی‌سیم مشکل دارند، ممکن است به‌روزرسانی میان‌افزار روتر مشکل را برطرف کند. دقت کنید به‌روزرسانی میان‌افزار روتر لینکسیس ممکن است تنظیمات روتر را به حالت پیش‌فرض کارخانه بازگرداند.

مطالب دیگز:

چرا ارتباط با روتر لینکسیس به ‌طور پیوسته قطع می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial