تقویت آنتن دهی وای فای wifi با 8 روش

روش های تقویت آنتن دهی وای فای

امروزه شبکه اینترنت نقش بسیار مهمی در زندگی مردم ایفا می‌کند. کسب و کارهای اینترنتی، امورات اداری و بانکی، مطالعات و تحقیقات علمی، تفریح و سرگرمی و دهها حوزه دیگر که به وجود و حیات شبکه وسیع و جهانی اینترنت وابسته هستند بخش بزرگی از عمر یک انسان امروزی را به خود اختصاص می‌دهند. بنابراین وجود اینترنت بسیار بسیار ضروری است. به همین دلیل باید به تقویت آنتن دهی وای فای جهت بهبود سرعت اینترنت توجه ویژه ای کرد.

دلایل ضرورت تقویت آنتن دهی وای فای در چیست؟

در این میان کیفیت کار با اینترنت و سرعت تبادل اطلاعات مرورگر شما با سرور بازیگر نقش اصلی در سناریو «میزان رضایت کاربر از اینترنت» است. مهم‌ترین و پرکاربردترین راه برقراری ارتباط استفاده از امواج مخابراتی است که با عنوان Wifi شناخته شده است.

مسلماً این امواج در نقطه تولید خود مثل مودم یا دکل‌های اینترنتی دارای حداکثر شدت و در نقاط دورتر دارای شدت کمتری هستند. هر چه میزان ارتباط قوی‌تر باشد پل ارتباطی شما و شبکه وسیع جهانی عریض‌تر خواهد بود که در این صورت قادر خواهید بود حجم زیادی از اطلاعات را در زمان کمتری ارسال یا دریافت کنید.

بنابراین میزان آنتن دهی Wifi تعیین کننده کیفیت ارتباط شما خواهد بود. از اینرو افزایش قدرت آنتن دهی یک مودم یا هر دستگاه دیگری که رابط اینترنت و سیستم عامل شماست، اهمیت بسیار زیادی دارد و به طور مستقیم با مقدار وقتی که در اینترنت صرف می‌کنید در ارتباط است. اگر ارتباط شما ضعیف باشد وقت زیادی لازم است تا داده‌های خود را مبادله کنید و بالعکس.

میزان آنتن دهی علاوه بر نوع اینترنتی که مودم یا دستگاه هوشمند شما دارد به عوامل دیگری نیز وابسته است. مثل مکان قرارگیری مودم. در ادامه راهکارهایی که موجب تقویت آنتن دهی وای فای یا تقویت شدت امواج و سیگنال‌های Wifi یا دستگاه اتصال بی سیم می‌‌شود را معرفی خواهیم کرد برخی از این رو‌شها تخصصی و نرم افزاری است و برخی ساده بوده و به راحتی قابل اعمال است.

چگونه انتن دهی وای فای را افزایش دهیم ؟

آپدیت کردن فریمور برای تقویت آتن دهی وای فای
تاثیر آپدیت firmware بر تقویت آنتن دهی wifi مودم
https://totalnetwork.ir/

1.آپدیت و به روز رسانی Frimware

در واقع فریمور امکانات و گزینه‌هایی است که شرکت‌های سازنده برای بهبود عملکرد دستگاه‌های خود ایجاد می‌کنند. بهتر است سالی 5-4 بار فریمور روتر خود را به روز کنید و از پیشنهادات شرکت سازنده برای بهبود سرعت و آنتن دهی روتر خود استفاده کنید.

2.تعیین محل قرار گیری روتر

مسلماً بهتر است نقطه قرار گیری روتر و نقاطی که بیشترین محل حضور کاربر هستند نزدیک هم باشد. ولی با توجه به استفاده چند کاربر از یک روتر، نقطه بهینه جهت قرار گرفتن روتر می‌تواند مرکز فاصله کاربران از هم باشد.

3.استفاده از روتر (مودم) یا سخت افزارهای جدید

میتوانید با استفاده از جدیدترین تجهیزات اکتیو شبکه و آخرین مدل سخت افزارهای بازار  خیال خود را از میزان آنتن دهی و داشتن بهترین کیفیت راحت کنید.

4.ایجاد کانال جدید یا تعویض کانال

برای استفاده از این روش باید کانال وایرلس (Wireless channel) خود را در تنظیمات مودم عوض کنید. با این کار تداخل امواج مغناطیسی و مخابراتی سایر تجهیزات با امواج روتر خود را به حداقل می‌رسانید

5.افزایش فرکانس Wifi

بدین منظور بهتر است تنظیمات مودم خود را در بالاترین میزان فرکانس قرار دهید. این امر تعداد آنتن‌های موبایل یا لپ تاپ شما را بالا نمی‌برد ولی سرعت تبادل و در واقع سرعت پردازش اطلاعاتی که بین مبادله می‌شود افزایش می‌یابد.

6.از رنج اکتندرها استفاده کنید

این دستگاه‌ها با تعدیل شدت امواج خروجی برد مفید آنها را افزایش می‌دهند و به این طریق نقاط دور و نزدیک در میزان آنتنی که دارند تفاوت زیادی نخواهند داشت.

7.استفاده از چند روتر برای خانه‌ها و ادارت بزرگ

اشتباه نکنید این به معنای افزایش هزینه اینترنت نیست (البته به جز هزینه اولیه خرید روتز) بلکه شما با تهیه روتر دوم، مقداری از بار یک مودم کم می‌کنید و در مقابل قدرت آنتن دهی فوق‌العاده‌ای در نقاط مختلف منزل خواهید داشت.

8.از مودم آنتن دار استفاده کنید یا آنتن مودم خود را عوض کنید

تداخل امواج به مرور زمان در میزان و قدرت امواج خروجی از روتر تاثیر نا مطلوبی دارد به همین منظور بهتر است حداقل هر سال یا دو سال یک بار آنتن مودم خود را عوض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial