محصولات نظارت تصویری مجهز به هوش مصنوعی داهوا ، سطح ایمنی نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین را افزایش می دهد !

محصولات نظارت تصویری مجهز به هوش مصنوعی داهوا ، سطح ایمنی نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین را افزایش می دهد !

نخستین نمایشگاه بین المللی تجهیزات وارداتی چین در 5 نوامبر 2018 در شانگهای برگزار شد ، در این نمایشگاه بیش از 3600 شرکت کننده از 172 کشور شرکت کردند که اولویت اصلی آنها امنیت بود .شرکت داهوا – Dahua Technology به عنوان یکی از برند های شناخته شده در حوزه امنیت جهانی توانسته ایمنی مکان های مهم بسیاری از جمله بازی های المپیک ریو ، اجلاس سران G20 هانژو ، نهمین اجلاس بریکس و … را توسط محصولات هوشمند داهوا و راهکار های پیشرفته خود تامین نماید .

محصولات نظارت تصویری مجهز به هوش مصنوعی داهوا ، سطح ایمنی نخستین نمایشگاه بین المللی واردات چین را افزایش می دهد !

چالش  ها
مسئولین نمایشگاه انتظار دارند که حدود 800 هزار بازدید کنند از ده ها هزار کالای وارد شده توسط بیش از سه هزار شرکت و از حدود 130 کشور جهان دیدن کنند ، از این رو کنترل ایمنی نمایشگاه بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار بود. نظارت و کنترل بخش های مهم و حفاظت از تجهیزات موجود یکی از بزرگترین چالش ها برای ماموران امنیتی و پلیس بود که باید توسط سامانه هوشمند مدار بسته داهوا مورد پوشش قرار می گرفت .

راه حل ها
شرکت داهوا برای پوشش نیاز های مطرح شده مدیران امنیتی نمایشگاه ، بیش از سه هزار دستگاه از تجهیزات هوشمند خود را در مراکز اصلی نمایشگاه و مناطق مورد نظر نصب نمود . استفاده از تصاویر ویدیویی AR ،  قابلیت تشخیص و شناسایی چهره ، دوربین های پلاک خان – ANPR ، ساختار یکپارچه تصاویر ویدیوی دوربین مدار بسته ، قابلیت آنالیز هوشمند تصاویر و سایر فناوری های پیشرفته داهوا بکار گرفته شد تا سطح ایمنی مورد نظر مسئولان امنیتی نمایشگاه به نحو مطلوب پوشش داده شود .

تکنولوژی هوش مصنوعی – AI داهوا ، ایمنی مراکز اصلی نمایشگاه را تقویت می کند !
به منظور پوشش مناسب تر ، مناطق مهم نمایشگاه شانگهای توسط دوربین های ویژه هوش مصنوعی داهوا پوشش داده شد . نقاط ورودی و خروجی نمایشگاه ، فضاهای مهم داخلی ، ساختمان های اداری ، معابر اصلی ، پلاک خودرو ها ، مراکز مدیریتی ، ورودی ها و خروجی های مترو ، پل های عابر پیاده و … توسط این دوربین ها پوشش داده شدند .این تجهیزات جدید در کنار تجهیزات نظارتی که پیش از این در نمایشگاه نصب شده بودند ، تمامی مناطق مهم را به گونه ای که هیچ نقطه ی کوری وجود نداشته باشد ، پوشش دادند .دوربین های پانوراما داهوا نصب شده در مراکز اصلی نمایشگاه ملی نصب شدند که تصاویر 360 درجه این دوربین ها در مرکز مانیتورینگ مجموعه به نمایش در آمد تا ماموران ایمنی هیچ دغدغه ای جهت کنترل و نظارت بر کلیه زوایای مورد نیاز نداشته باشند .به علاوه سیستم آنالیز هوشمند تصاویر مدار بسته داهوا بر اساس اطلاعات دوربین ها ، جریان های مختلف را تحت نظر دارد و با شناسایی ، آنالیز رفتاری ، نمایش قسمت های مختلف بر روی نقشه و .. هر گونه فعالیت مشکوکی را در تصاویر آشکار می کند و ماموران پلیس می توانند در کوتاهترین زمان ممکن هر مورد مشکوکی را شناسایی کنند .
سیستم هشدار دهند داهوا نیز می تواند هر گونه ورود غیر قانونی افرادی که از روی حصار پیرامونی که در پیرامون 4 کیلومتری نمایشگاه وارد مجموعه می شوند را به مرکز مانیتورینگ اطلاع رسانی نماید .

سیستم تشخیص چهره داهوا در مبادی ورودی و خروجی نمایشگاه تعبیه شده که با تصویر برداری از چهره افراد و تطبیق آن با اطلاعات درج شده روی کارت افراد ، هویت بازدید کنندگان را بصورت آنلاین تشخیص و مدیریت نماید .

فضاهای بیرونی و اطراف نمایشگاه تحت نظارت ویژه دوربین داهوا !
دوربین های با کیفیت داهوا مناطق اطراف نمایشگاه را دائما تحت نظارت دارند و وسایل نقلیه پر خطرو افراد خاطی را فورا شناسایی و جهت اعمال قانون یا اقدامات دیگر به ماموران ایمنی نمایشگاه معرفی می کنند . تصویر چهره افراد بصورت آنلاین تصویر برداری شده و به مرکز ارسال می شود .
یک پلتفرم تحت شبکه بطور خودکار کلیه تصاویر و اطلاعات ویدیویی داهوا را به مرکز مانیتورینگ ارسال می کند تا در آنجا کلیه تصاویر بصورت یکپارچه جهت مدیریت بحران و تصمیم گیری جامع در کمترین زمان ممکن در اختیار ماموران امنیتی قرار بگیرد .

برخی از فواید
نمایشگاه بین المللی چین زمینه را جهت تقویت همکاری کشور های مختلف را مهیا کرده است از این رو یک رویداد مهم به شمار می آید . تضمین امنیت نمایشگاه توسط سیستم مدار بسته هوشمند داهوا با کمترین میزان جلب توجه و بالاترین سطح پوشش توانسته ، نظر مساعد ماموران ایمنی را به نحو احسن جلب نماید .
پس از این رویداد بین المللی ، رضایت نامه های متعددی از طرف مسئولان استفاده کننده شامل دفتر امنیت عمومی Qingpu ، دفتر امنیت عمومی Changning ، مرکز مدیریت بحران حمل و نقل یکپارچه شانگهای و … برای شرکت داهوا ارائه شد که نشان از کارایی بالای این سیستم دارد . محصولات داهوا از المپیک ریو گرفته تا اجلاس سران G20 و پروژه های مهم دیگر ، همواره توانسته است با ارائه محصولات هوشمند و با کیفیت خود ، بالاترین سطح ایمنی را برای پوشش نیاز های مشتریان ارائه نماید .

منبع: سایت داهوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial