استفاده از دوربین هایک ویژن به عنوان دزدگیر ( قابلیت Intrusion Detection  )

استفاده از دوربین هایک ویژن به عنوان دزدگیر ( قابلیت Intrusion Detection  )

شاید جالب باشد بدانید که از دوربین مدار بسته هایک ویژن می توان به عنوان یک دزد گیر استفاده کرد !پاسخ این موضوع را می توانید با مطالعه این مقاله بیابید.

یکی از قابلیت VCA  دوربین های هایک ویژن امکان Intrusion Detection است ،در این حالت کاربر با انتخاب ناحیه مورد نظر خود و تنظیم بر روی دوربین مدار بسته می تواندهر گونه ورود غیر مجاز به منطقه تعیین شده را توسط دوربین شناسایی کرده و بسته به نیازخود برای آن یک سناریو تعریف نماید .به طور مثال تصور کنید که فضای جلوی درب پارکینگمجموعه شما هموارد توسط خودرو های مزاحم مسدود می شود . شما می توانید با استفادهاز این قابلیت هر گونه توقف و ورود غیر مجاز به این فضا را توسط دوربین تشخیص داده  وشناسایی کنید .

مراحل کار فعال کردن Intrusion Detection بصورت زیر است :

وارد تنظیمات دوربین تحت شبکه می شویم و در قسمت VCA وارد بخش Intrusion Detection می شویمسپس با کشیدن یک ناحیه بسته دلخواه توسط ماوس می توانید ناحیه یا نواحی مورد نظر خود را ترسیم کنید.در مرحله بعد باید مدت زمان توقف یا Thershold را تنظیم کنید . این زمان مدتی است که اگر فرد یا شی واردشده به ناحیه ترسیم شده ، آن را ترک نکند ، دوربین هایک ویژن آلارم ارسال می کند . این مدت زمان بین صفرتا 10 ثانیه قابل تنظیم می باشد .

استفاده از دوربین هایک ویژن به عنوان دزدگیر ( قابلیت Intrusion Detection  )
استفاده از دوربین هایک ویژن به عنوان دزدگیر ( قابلیت Intrusion Detection  )

در گام بعدی مقدار حساسیت یا Sensivity تنظیم می شود ، این مقدار بین صفر تا 100 درصد قابل تنظیماست هر چه حساسیت بالاتر باشید سیستم نسبت به اشیاء ریز تر مانند برگ درختان ، پرندگان ، سایه و مواردیشبیه به آن حساس تر عمل خواهد کرد .گام بعدی تعیین درصد وارد شدن سوژه به ناحیه ترسیم شده است . این مقدار بین یک تا 100 قابل تعریف استبه عنوان مثال در صورتی که این مورد بر روی 40% تنظیم شود ، در صورتی که 40% سوژه به منطقه ترسیمشده وارد شود ، دوربین آلارم ارسال می کند و اگر درصد وارد شدن دوربین زیر این مقدار باشد ، دوربین هیچترتیب اثری نخواهد داد .

استفاده از دوربین هوشمند هایک ویژن به کاربران اجازه می دهد تا سناریو های متعددی را بر روی دوربینفعال کنند ، یکی از این امکانات قابلیت ورود غیر مجاز یا دزدگیر می باشد ، حفاظت از حیاط ، تجهیزات با ارزش ،پارکینگ خودرو ها و مواردی شبیه به این توسط این تکنولوژی به نحو مطلوب انجام می شود . برای آشنایی بیشتربا این تکنولوژی و بسیاری موارد شبیه به آن می توانید با کارشناسان فنی ما در توتال شبکه تماس بگیرید .

متبع : هایک ویژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial