قابلیت تشخیص چهره در دوربین مداربسته هایک ویژن

قابلیت تشخیص چهره – Face Detection در دوربین مدار بسته هایک ویژن

قابلیت تشخیص چهره – Face Detection در دوربین مداربسته هایک ویژن

یکی از کاربرد های حیاتی دوربین مدار بسته هایک ویژن ، قابلیت تشخیص چهره یا Face Detection است .این قابلیت در برخی از سری های هوشمند هایک ویژن وجود دارد و مورد توجه مشتریان ویژه مانند سازمان هاو ادارات مختلفی است که سطح امنیت بالاتری را دنبال می کنند و نیاز به ثبت چهره افرادی که به مجموعهآنها وارد می شوند  را دارند .

قابلیت Face Detection چیست ؟

قابلیت آنالیز تصویر یا VCA  ( مخفف Video Content Analytics ) در دوربین های هایک ویژن ، شاملتکنولوژی ها و الگوریتم هایی است که دوربین با استفاده از آنها با آنالیز تصویر ، اطلاعات با اهمیت رااستخراج و بر اساس این اطلاعات ، دستورات از پیش تعریف شده ای را اجرا می  کند . قابلیت Face Detectionیکی از این ویژگی هاست ، در این ویژگی ، دوربین هایک ویژن تصویر فرد یا افراد را تصویر برداری و بصورتیک عکس مجزا ذخیره می کند . در صورتی که چهره افراد با زاویه هم نسبت به دوربین قرار داشته باشد ،این تشخیص و ثبت چهره انجام می شود .

پس از تشخیص چهره ، مشخصه های تصویر مانند چشم ، ابرو ، بینی ، خطوط صورت ، عینک و … استخراج شده و بهمراه تصویر به عنوان اطلاعات حیاتی ذخیره می شوند ، کاربر می تواند بدون جستجوی معمولی در تصاویرضبط شده به تمام تصاویر مورد نیاز خود از طریق مشخصه های مختلف مانند ، زمان ، تاریخ ، ساعت ، جستجویک چهره مشخص و… دسترسی داشته باشد .

قابلیت Face Capture دوربین هایک ویژن

دوربین های با قابلیت Face Capture تنها توان تشخیص چهره و ثبت یک عکس معمولی از چهره افراد را دارندو کاربر نمی تواند در تصاویر ضبط شده بر اساس مشخصه های مطرح شده در پاراگراف قبل جستجو نماید درصورتی که در قابلیت Face Detection تصویر با تمام ویژگی های آنالیز شده تصویر توسط دوربین هایک ویژن ثبت می شود .

قابلیت Face Detection تنها در برخی از مدل های سری IP هایک ویژن وجود دارند و محصولات توربو HD معمولی هایک ویژن از این قابلیت پشتیبانی نمی کنند . چنانچه نیاز به این نوع از دوربین مدار بسته دارید می توانید باکارشناسان ما در فروشگاه توتال شبکه در ارتباط باشید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
× ارتباط با کارشناسان فروش