رمز پیش فرض دوربین داهوا چیست؟ و 7 روش بازیابی آن

رمز پیش فرض دوربین داهوا

امروزه برای تامین امنیت هر مکانی، افراد به سراغ خرید دوربین‌های مداربسته می‌روند. برای استفاده از این دوربین‌ها و وصل‌کردن آن‌ها به هم، شما نیاز به یک دستگاه DVR دارید. دستگاه DVR مخفف عبارت Digital Video Recorder است. در واقع DVR به معنی ضبط یک ویدئوی دیجیتالی است که تصاویر آنالوگ یا HD دریافتی از دوربین مدار‌بسته را پس از تبدیل به داده‌های دیجیتال و قابل ثبت، بر روی هارد ما روی دستگاه، ضبط و ذخیره می‌کند. این دستگاه‌ها دارای ویژگی‌ها و کاربرد‌های خاصی هستند که حتما در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد. از موارد مهم دیگر که بسیار برای افراد در این روز‌ها اهمیت دارد، می‌توان به رمز پیش فرض دوربین داهوا و پسورد پیش فرض DVR داهوا اشاره کرد که در این مقاله به آن می‌پردازیم. همچنین وب ‌سایت‌هایی که یک آموزش جامع و کامل فارسی در این موارد و نحوه بازیابی پسورد DVR ارائه کنند، بسیار کم هستند. پس تصمیم گرفتیم تا بهترین مقاله ممکن را در این حوزه برای شما در سایت مجموعه قرار دهیم. بنابراین با ما تا انتهای این مقاله در سایت توتال شبکه همراه شوید.

در این مقاله ابتدا در مورد موضوع ویژگی‌های دستگاه DVR با هم صحبت می‌کنیم و در ادامه با قابلیت‌های دستگاه DVR آشنا می‌شوید. سپس به سراغ چندین نکته مهم می‌رویم که باید حتما در مورد این دستگاه بدانید. مبحث بعدی که جز مهم‌ترین بخش‌های این مقاله است، بررسی رمز پیش فرض دوربین داهوا و پسورد پیش فرض DVR داهوا است. آخرین بخش نیز به موضوع آموزش نحوه بازیابی پسورد DVR می‌پردازد که در مورد سه برند مختلف به شما توضیحاتی را ارائه می‌کنیم.

 

پسورد پیش فرض DVR داهوا

ویژگی‌های دستگاه DVR و دوربین مداربسته

در این بخش قصد داریم تا در مورد ویژگی‌ها و کاربرد‌های دستگاه DVR و دوربین مداربسته صحبت کنیم. این ویژگی‌ها عبارتند از:

1) ضبط تصاویر دوربین مدار‌بسته

شما می‌توانید با استفاده از یک هارد بر روی DVR، تصاویر دوربین مداربسته خود را ضبط کنید تا بتوانید در مواقع لازم از آن‌ها استفاده کنید.

2) مشاهده تصاویر به صورت زنده

برای این‌که بتوانید تصاویر دوربین مداربسته خود را به صورت زنده مشاهده کنید، تنها کافیست که دستگاه DVR خود را به یک مانیتور وصل کنید. دقت کنید که در این گزینه منظور از پخش تصاویر به صورت زنده، ارسال آن به تلفن همراه و بازدید تصاویر از راه‌دور (آنلاین) نیست!

3) تنظیم زمان‌بندی وکیفیت ضبط

شما در دستگاه DVR می‌توانید کیفیت مورد نظر یعنی رزولوشن، فریم دوربین (سرعت تصویر‌برداری، چند فریم یا قاب در واحد زمان)، نور و… را به راحتی تنظیم کنید تا تمام تصویر‌ها دقیقا مطابق چیزی باشند که شما می‌خواهید!

4) عدم قطع‌شدن تصاویرویژگی‌های دستگاه DVR و دوربین مداربسته

در استفاده از دوربین‌های مداربسته بسیاری از افراد نگران قطع‌شدن تصاویر و یا ضعیف‌شدن سیگنال تصاویر برای مشاهده آنلاین هستند. در این دستگاه‌ها در صورت رعایت فاصله بین دستگاه و دوربین، تصاویر به هیچ عنوان قطع نمی‌شوند و در بهترین وضعیت ممکن در اختیار شما قرار می‌گیرند.

5) استفاده آسان

این دوربین‌ها برای نصب و استفاده نیاز به نرم‌افزار خاصی ندارند. این دوربین‌ها با کابل به هم وصل می‌شوند که سیم‌کشی آن‌ها کمی دردسر دارد. با این حال استفاده از دوربین‌های مداربسته داهوا بسیار آسان است و اکثر افراد از آن‌ها استقبال می‌کنند.

قابلیت‌های دستگاه DVR

هر دستگاهی، قابلیت‌های خاص خود را دارد. این بخش نیز مختص بررسی قابلیت‌های دستگاه DVR است. این قابلیت‌ها عبارتند از:

الف) از قابلیت‌های مهم و اساسی دستگاه DVR می‌توان به ضبط و نمایش چند تصویر به صورت همزمان اشاره کرد.

ب) دوربین‌های مداربسته در برخی موارد امکان ضبط صدا را دارند که در واقع صدا را برای دستگاه DVR می‌فرستند تا ضبط و ذخیره شود.

پ) با استفاده از پورتی به نام RS485، شما می‌توانید دوربین‌های گردان را کنترل کنید. همچنین امکان زوم روی یک بخش از تصویر با استفاده از این دستگاه، کاملا امکان‌پذیر است.

ت) تعدادی از دستگاه‌های DVR دارای پورت LAN هستند؛ که با استفاده از این پورت، شما می‌توانید دستگاه را به اینترنت وصل کنید و از دور با استفاده از اینترنت، تصاویر را کنترل و مشاهده کنید. پس هنگام خرید به این مورد دقت کنید که دستگاه مورد نیاز شما این پورت را دارد و یا خیر!

ث) این دستگاه‌ها انواع خاصی دارند که با توجه به نوع آن‌ها، می‌توان تعداد دوربین‌های مشخصی را به آن‌ها وصل کرد. برای مثال به یکی از انواع این دستگاه می‌توان تنها چهار دوربین و به یک نوع دیگر از این دستگاه می‌توان تا 16 دوربین را وصل کرد.

نکات مهم در خصوص دستگاه های DVR

در این بخش قصد داریم تمام نکات مهمی را که مربوط به این دستگاه‌ها می‌شود، برای شما به صورت مفصل ذکر کنیم. این نکات شامل:

1) برای استفاده از دوربین‌ها و دستگاه‌های DVR از برند داهوا، باید رمز پیش فرض دوربین داهوا و پسورد پیش فرض DVR داهوا را بدانید که تعداد زیادی ندارند و در بخش بعد آن‌ها را برای شما بررسی می‌کنیم.

2) از هر دوربین مداربسته، حداقل یک سیم خارج می‌شود و تعدادی از این سیم‌ها باید به دستگاه DVR وصل شوند که موجب تعداد زیاد سیم‌کشی‌ها و ایجاد برخی محدودیت‌ها می‌شود. بیشتر افراد از این مورد به عنوان یکی از معایب استفاده از دستگاه DVR یاد می‌کنند.

3) دوربین‌های مداربسته نمی‌توانند فاصله خیلی زیادی با دستگاه داشته‌باشند! دلیل این امر نیز عدم دریافت سیگنال مناسب دستگاه از دوربین است. پس سعی‌کنید که دوربین‌های شما با دستگاه فاصله خوبی داشته‌باشند و این فاصله خیلی زیاد نباشد.

4) اگر کیفیت برای شما خیلی مهم است، شاید اگر به سراغ دستگاه DVR بروید، از خرید خود پشیمان شوید. با وجود پیشرفت زیاد تکنولوژی و این دستگاه‌ها، هنوز هم استفاده از این دستگاه به تصاویر با کیفیت بالا و خوب منجر نمی‌شود و در صورتی که کیفیت برای شما اهمیت بالایی دارد، باید به سراغ دستگاه‌های NVR بروید!

5) این دستگاه‌ها پورت‌های مختلفی دارند که در مدل‌های مختلف، این پورت‌ها نیز متفاوت خواهند‌بود. پس حتما هنگام خرید، به سراغ دستگاهی بروید که همه‌ی پورت‌های مورد نیاز شما را داشته‌باشد. پورت LAN از مهم‌ترین پورت‌هایی است که باید به آن دقت کنید.

رمز پیش فرض دوربین داهوا

رمز پیش فرض دوربین داهوا چیست؟

شرکت داهوا که Dahua Technology نام دارد؛ جز بهترین شرکت‌ها در حوزه تولید لوازم حفاظتی و امنیتی است. تاسیس این شرکت در سال 2001 به کشور چین بر‌می‌گردد. این شرکت محصولی تحت عنوان دوربین مداربسته داهوا دارد که در تمام جهان مشهور و پرطرفدار است. دوربین‌های مداربسته این مجموعه همیشه جز برترین دوربین‌های مداربسته در جهان معرفی می‌شود. از سوالاتی که همیشه در مورد این دوربین‌ها برای افراد مبتدی و تازه‌کار مطرح است، رمز پیش فرض دوربین داهوا یا همان پسورد پیش فرض DVR داهوا است. رمز پیش فرض دوربین داهوا در واقع بر اساس سطح کاربری افراد تعریف می‌شود. سطح‌های کاربری به چهار مورد تقسیم می‌شوند که در ادامه آن‌ها را برای شما معرفی می‌کنیم:

رمز پیش فرض دوربین داهوا

 

1) سطح کاربری شماره یک Master account است. رمز عبور این سطح admin است. لازم به ذکر است که نام کاربری این سطح، با رمز عبور

 یکی است.

2) دومین سطح کاربری Administrator است. رمز پیش فرض دوربین داهوا برای این سطح 888888 است. نام کاربری این سطح نیز 888888 است.

3) Restrict user سومین سطح کاربری در دوربین مداربسته داهوا است. پسورد پیش فرض DVR داهوا 666666 است. نام کاربری در این سطح، همان پسورد است.

4) آخرین سطح کاربری Hidden user نام دارد. رمز پیش فرض دوربین داهوا و نام کاربری در این سطح default است.

آموزش نحوه بازیابی پسورد DVR

توجه شود که رمز عبور دستگاه ضبط‌کننده تصاویر دوربین مدار بسته یا همان DVR، اهمیت زیادی دارد، بنابراین در حفظ و نگهداری آن باید نهایت دقت را به‌خرج دهید. خیلی از اوقات ممکن است که ما رمزعبور دستگاه DVR را مانند خیلی از پسوردهای دیگر فراموش کنیم. در این مرحله ما نیاز به بازیابی یا ریست پسورد دستگاه داریم تا بتوانیم رمز عبور جدید را روی آن قرار دهیم و  از دستگاه استفاده کنیم. نحوه رسیت‌کردن پسورد در دستگاه‌های مختلف کمی با هم تفاوت دارد. داشتن پسورد دستگاه DVR اهمیت بسیار بالایی دارد؛ زیرا شما تنها با داشتن پسورد دستگاه می‌توانید به تصاویر ضبط‌شده دسترسی پیدا کنید. ما در این مقاله در مورد بازیابی پسورد سه دستگاه مختلف از برند‌های دهوا، هایک‌ ویژن و های لوک صحبت می‌کنیم. با این حال اکثر تمرکز ما روی برند داهوا است که در موارد قبلی با پسورد پیش فرض DVR داهوا و رمز پیش فرض دوربین داهوا آشنا شدید و نوبت به نحوه بازیابی رمز عبور آن رسیده‌است.

اگر شماهم رمزعبور دستگاه DVR خود را گم کرده‌اید و به آن دسترسی ندارید؛ باید یکی از روش‌های زیر را امتحان کنید تا بتوانید پسورد خود را بازیابی کنید:

الف) استفاده از ایمیل

ب) استفاده از پرسش‌های امنیتی

پ) با استفاده از پسورد پیش فرض DVR داهوا

ممکن است که شما بتوانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور‌هایی که در بخش پسورد پیش فرض DVR داهوا ذکر کردیم، به دستگاه خود دسترسی پیدا کنید. در این مرحله دستگاه از شما درخواست یک پسورد جدید می‌کند. حتما سعی کنید رمزعبوری را در دستگاه ثبت کنید که آن را بدانید و برای دفعات بعدی نیاز به ریست‌کردن مجدد پسورد نباشد. اگر این روش روی دستگاه شما جواب نداد، باید روش‌های دیگر را امتحان کنید.

ت) جداکردن باتری دستگاه

تعدادی از دستگاه‌های DVR دارای باتری هستند که قابل حمل و یا جداسازی است. در این دستگاه‌ها کار شما کمی راحت‌تر است. تنها کافیست که باتری را از دستگاه به مدت چندیدن دقیقه جدا کنید. سپس باتری را به دستگاه متصل کنید و باز هم به سراغ تست رمز‌عبورهای بخش رمز پیش فرض دوربین داهوا بروید. احتمال موفقیت شما در این روش بالاست. در صورتی که باز هم موفق نشدید، متاسفانه باید به سراغ تست بخش بعدی بروید.

ث) از فروشنده کالای خود کمک بگیرید.

بازیابی پسورد DVR داهوا

بسیاری از فروشنده‌های این دستگاه‌ها، متخصص این حوزه هستند. ممکن است کاری را که شما نیاز به صرف چندیدن ساعت برای انجام آن داشته باشید، این افراد طی چندین دقیقه به راحتی برای شما انجام دهند. توصیه می‌کنم که تعدادی از روش‌های این بخش را امتحان کنید و در صورتی که موفق نشدید، به سراغ این افراد و صرف هزینه برای رفع مشکل خود بروید.

ج) استفاده از برنامه‌های تولید‌کننده رمز عبور

ابتدا شما باید برنامه CCTV Super Password را دانلود و روی موبایل خود نصب کنید. این برنامه قابلیت ساخت رمزعبور به دو روش را دارد. در روش اول شما باید شماره سریال دستگاه خود را وارد کنید. همچنین شما می‌توانید تاریخ دستگاه DVR خود را نیز در آن وارد کنید. این دستگاه رمزعبورهایی موقت می‌سازد و به شما ارائه می‌کند. شما با استفاده از این روش می‌توانید به پنل خود در دستگاه وارد شوید. به یاد داشته‌باشید که این رمز‌عبور موقت است و بهتر است که همان روز از آن استفاده کنید و بلافاصله آن را عوض کنید تا در دفعات بعدی دسترسی شما به دستگاه آسان باشد.

چ) از دکمه ریست استفاده کنید.

در دستگاه‌های مختلف، مکان دکمه ریست کمی تفاوت دارد. در اکثر موارد، این دکمه کنار مادربرد دستگاه قرار دارد. به هرحال شما باید دستگاه خود را باز کنید تا بتوانید دکمه ریست را پیدا کنید و متوجه شوید که دستگاه شما این دکمه را دارد و یا خیر! حال اگر دکمه را پیدا کردید، شما باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

  • ابتدا دستگاه را به یک مانیتور متصل کنید.
  • دستگاه را خاموش کنید و از برق بکشید.
  • دکمه ریست را نگه دارید و کابل برق را وصل کنید.
  • دستگاه را روشن کنید.
  • سپس دکمه ریست را برای 20 تا 30 ثانیه نگه دارید.
  • حال تنها کافیست که با استفاده از مانیتور، یک رمزعبور جدید برای دستگاه خود ایجاد کنید.

جمع‌ بندی

در این مقاله تلاش کردیم که صفر تا صد موارد مهم در مورد دستگاه DVR را برای شما بررسی کنیم. حال با توجه به این مقاله خیلی راحت می‌توانید تصمیم بگیرید که به سراغ این دستگاه می‌روید و یا این دستگاه مناسب شما نیست! اگر این دستگاه را انتخاب کردید، باز هم باید به سراغ این مقاله بیایید تا بتوانید از موارد دیگر آن هنگام استفاده از دستگاه بهره ببرید. برای مثال اگر دوربین و دستگاه خود را از برند داهوا تهیه کنید، برای استفاده از آن‌ها باید به سراغ بخش رمز پیش فرض دوربین داهوا در این مقاله بروید. بسیار خرسندیم که ما را تا انتهای این مقاله در سایت توتال شبکه همراهی کردید. شما می‌توانید برای خرید دوربین داهوا و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن، به سایت توتال شبکه مراجعه کنید تا بهترین اطلاعات ممکن را در کنار بهترین قیمت با هم داشته‌باشید.  آیا شما دستگاه DVR را خریداری می‌کنید؟ اگر با خرید آن موافق نیستید، پیشنهاد شما چیست؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با ما در زیر همین پست به اشتراک بگذارید.

totalnetwork24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial