انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل و دسکتاپ

انتقال تصویر دوربین مداربسته به روی دسکتاپ و موبایل

اصولاً همیشه پس از نصب استاندارد و راه اندازی دوربین‌ها مسئله انتقال تصویر دوربین مداربسته روی  موبایل و دسکتاپ پیش می آید. امروز آموزش انتقال گام به گام فیلم ضبط شده توسط دوربین‌های مداربسته بر روی گوشی موبایل و یا صفحه کامپیوتر به شما خواهیم گفت؛ البته باید گفت روش و چگونگی انتقال تصاویر در انواع برند های دوربین مداربسته متفاوت است؛ ولی آن چیزی که تمامی دوربین‌ها به آن در ابتدایی‌ترین حالت ممکن جهت راه اندازی و اجرا نیاز دارند اینترنت خوب و پر سرعت است.

بنابراین اگر شما می‌خواهید تصویری با وضوح و کیفیت خوب دریافت کنید، باید به اینترنت پرسرعت مجهز باشید و البته که باید دستگاه شما از اینترنت خوب و پرسرعت پشتیبانی کند.

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

حال می‌خواهیم ببینیم چه امکاناتی جهت انتقال تصاویر بر روی نمایشگر یک سیستم عامل نیاز است؟

  • انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون آی پی استاتیک؛ ای پی استاتیک کدی است که برای دستگاه های متصل به اینترنت داده میشود.
  • استفاده از بسترشبکه داخلی یا انتقال دادن تصاویر دوربین  با کمک برنامه‌ها بر اساس اتصال وایرلس (بی سیم)
  • یا انتقال اینترنتی در بستر اینترنت؛ برای این منظور باید از یک تجهیزات و دستگاه‌های مربوط به اینترنت دائمی و البته پر سرعت نیز استفاده کرد مثل سیم کارت‌های نسل نو و گوشی‌های هوشمندی که قابلیت حضور در یک پهنای باند وسیع و پرسرعت را داشته باشند.

نکته مهم: لازم به ذکر است که انتقال تصاویر به جز هزینه اینترنت هزینه دیگری نخواهد داشت.

در اینجا باید یادآور شد در انتقال تصاویر دوربین بر روی گوشی که از روش های پرکاربرد و متدوال مشاهده وضعیت محیط کسب و کار، منزل و غیره است، علاوه بر لزوم استفاده از تجهیزات دریافت کننده و نمایش دهنده مناسب و با کیفیت، استفاده از دستگاه های ضبط تصویر دیجیتال (NVR)و دستگاه های ضبط تصویر آنالوگ (DVR) نوین و مناسب که به عنوان منابع ذخیره و پردازش تصاویر مطرح هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

با تهیه سخت افزارهای مورد نیاز ضروریست تا برخی نرم افزاهای مورد نیاز برای برقراری این ارتباط نیز معرفی شود:

  • XM Eye
  • XM Eye pro
  • gDMSS lite

و مواردی از این قبیل

  1. پس از نصب یکی ازاین نرم افزارها بر روی گوشی از طریق کابل HDMI
  2. استفاده از یک شبکه محلی (LAN) و
  3.  استفاده از شبکه جهانی (اینترنت) امکان برقراری ارتباط و ارسال و دریافت داده‌ها (مثل صدا، تصویر و ویدئوها) به وجود خواهد آمد.

انتقال تصاویر دوربین مداربسته روی لپ تاپ

حال ممکن است بخواهیم تصاویر مورد نظر خود را بر روی دستکاپ لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود مشاهده کنیم. به همین منظور، راه‌های ارتباطی فیزیکی (کابل HDMI) و شبکه‌های محلی و جهانی یکسان است ولی باید تنظیمات مربوطه در حساب کاربری سیستم مدار بسته بررسی و هماهنگ شود. به طور مثال گزینه DHCP باید غیر فعال شود.

در مورد انتقال بی سیم و بدون اینترنت تصاویر از مرکز ضبط به سیستم عامل ذکر این نکته ضروری است که این کار در محیط‌ های کوچک مثل ادارات و محلات امکان پذیر است. به این صورت که با استفاده از عملکرد Host موجود در گوشی‌های هوشمند، مودم ثابت، سیار و یا ویندور 10 (در ویندوز‌ با ورژن‌های قدیمی‌تر توصیه می‌شود از برنامه Virtual Router برای این منظور استفاده شود) تصاویر ابتدا به سیستم Host و سپس به سیستم‌های در ارتباط با آن انتقال می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
× ارتباط با کارشناسان فروش