چه نوع کابل شبکه ای برای پروژه و کار ما بدرد می خورد ؟

چه نوع کابل شبکه ای برای پروژه و کار ما بدرد می خورد ؟

چه نوع کابل شبکه ای برای پروژه و کار ما بدرد می خورد ؟

صحبت کردن دربارة تجهیزات شبکه برای افرادی که به آن‌ها آشنا نیستند قدری مشکل به نظر می‌رسد. کابل شبکه اصلا چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟ چرا بعضی لپ‌تاپ‌ها درگاه اتصال برای کابل شبکه دارند و عموما از آن استفاده‌ای نداریم؟ چه مواردی را در خرید کابل شبکه باید در نظر داشت؟ این متن به طور خلاصه به این سوالات می‌پردازد.

کابل شبکه چیست?     

یکی از راه‌های اتصال به اینترنت کابل شبکه است. همچنین چندین دستگاه با قابلیت شبکه شدن، می‌توانند از طریق کابل شبکه به هم اتصال پیدا کنند و از این طریق کاربران از خدمات شبکة محلی خود استفاده می‌کنند. کابل شبکه برای پروژه خصوصیاتی دارد که باعث تفاوت آن‌ها در انواع مختلف می‌شود. شاید با جستجو به اصطلاحاتی روبرو شدید و با خودتان فکر کردید که مثلا کابل شبکه cat5 بهتر است یا cat6 و اصلا این اصطلاحات به چه معنی هستند؟ کابل UTP‌چه تفاوتی با کابل SFTP و یا FTP‌ دارد؟

در همچین شرایطی کاربری که آشنایی کمی با تجهیزات شبکه دارد، برای خرید کابل شبکه دچار مشکل می‌شود. اگر در کابل‌های معمول مثل HDMI فقط کیفیت و طول کابل اهمیت دارند، در این دسته خصوصیات متعددی وجود دارند که باید آن‌ها را در نظر داشت. درگاه کابل شبکه در برخی لپ تاپ‌ها تعبیه شده است

سرویس دهنده چه سرعت‌هایی را ارائه می‌دهد؟        

اولین کاری که باید بکنید مراجعه به وبسایت سرویس دهنده اینترنت یا تماس با پشتیبانی آن است. سرویس دهنده‌های اینترنتی متعددی در ایران وجود دارد که عموما محدودة سرعت مشابهی دارند و برای مصارف خانگی (مثلا سرعت Mbps 10 تا Mbps 20( شاید cat5 و طبقه‌بندی‌های بعدی مثل cat6 انتخاب مناسبی باشد. اما نکته‌ای که باید آن را در نظر گرفت این است که برای اتصال چند دستگاه در شبکة محلی مورد نظر خودتان، طول و سرعت کابل می‌تواند اثر قابل توجهی در سرعت شبکه‌ای که ایجاد کرده‌اید داشته باشد. در این شبکه محلی می‌توان فایل‌های بسیار حجیم را در عرض چند ثانیه به دستگاه دیگری که در شبکه اتصال دارد، انتقال داد.

برای مشاوره و خرید محصولات اکتیو و پسیو شبکه ( رک شبکه , مودم و روتر , پچ پنل و پچ کورد و سوئیچ شبکه و ذخیره ساز NAS و … ) و نظارت تصویری ( دوربین مداربسته , دستگاه ضبط و … ) با کارشناسان توتال شبکه تماس بگیرید . برای سوالات دوربین مداربسته و تجهیزات شبکه خود اینجا کلیک کنید . توتال شبکه نماینده برندهای معتبر داهوا , هایک ویژن , هایلوک و … می باشد .

چه نوع کابل شبکه ای برای پروژه و کار ما بدرد می خورد ؟

توجه به مودم/روتر     

عموم مودم/روترها از درگاه RJ45 پشتیبانی می‌کنند. این درگاهی است که از کابل شبکه اترنت (LAN) پشتیبانی می‌کند. درگاه برای تلفن‌های ثابت RJ11 است که قدری با کابل شبکه متفاوت است و برای همین کاربردهای متفاوتی دارند. RJ11 توانایی انتقال فرکانس در محدودة پایین‌تری را دارد.

 

 

کابل زوج سیمی زوج به هم تابیده      

این اصطلاح علمی برای کابل‌های شبکه اترنت (LAN) است. آن‌ها 4 زوج سیم مسی هستند که به هم تابیده(تافته) شده‌اند. استانداردهای مختلفی برای این زوج سیمی تابیده شده وجود دارد که با توسعه تکنولوژی اینترنت و شبکه، به روز می‌شوند. امروزه برای اتصال معمول(خانگی) انواع cat5، cat5e، cat6 و حتی cat7‌ نیز کاربرد دارند. هرچند مورد آخر برای اینترنت‌های معمول بخاطر سرعت سرویس‌دهنده کاربردی ندارد. Cat‌ مخفف واژة Category(کاتیگوری) به معنای طبقه‌بندی است. هرچه به عدد کناری آن افزوده شود سرعت و محدوده فرکانسی (MHz) آن کابل بالاتر می رود. طبیعتا با افزایش این دو پهنای باندی که در اختیار کاربر قرار می‌گیرد متفاوت می شود و در نتیجه سرعت دانلود و آپلود افزایش می‌یابد. اما همانطور که گفته شد برای اتصال اینترنت، سرعت سرویس دهنده اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
× ارتباط با کارشناسان فروش