انتقال تصویر به روش IP Static در دوربین مدار بسته هایک ویژن

انتقال تصویر به روش IP Static مناسب ترین شیوه در سیستم مدار بسته هایک ویژن

انتقال تصویر به روش IP Static مناسب ترین شیوه در سیستم مدار بسته هایک ویژن

استفاده از دوربین های مدار بسته رو به افزایش است و امروز کمتر مکانی را مشاهده می کنید که در آندوربین مدار بسته وجود نداشته باشد . یکی از وظایف دوربین و دستگاه ضبط انتقال تصویر بر روی بستراینترنت می باشد با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند از هر کجای دنیا تنها با چند کلیک تصویردوربین مدار بسته خود را بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی خود مشاهده کنند در این مقاله قصدداریم تا بهترین شیوه انتقال تصویر مورد استفاده برای سیستم مدار بسته هایک ویژن یعنی انتقال تصویربه شیوه IP Static را برای شما معرفی کنیم .

انتقال تصویر به روش IP Static مناسب ترین شیوه در سیستم مدار بسته هایک ویژن
انتقال تصویر به روش IP Static مناسب ترین شیوه در سیستم مدار بسته هایک ویژن

برای انتقال تصویر به شیوه IP Static باید سه مرحله مختلف را به ترتیب تنظیم کنیم .

  • تنظیم دستگاه ضبط شامل DVR یا NVR هایک ویژن

در این حالت وارد تنظیمات شبکه دستگاه ( DVR یا NVR ) هایک ویژن شده و یک آی پی دینامیک به آن اختصاصمی دهیم . این آی پی باید با آدرس آی پی مودم ( 192.168.1.1 ) در یک رنج باشه . به عنوان مثال : 192.168.1.100 Subnet Mask را روی 255.255.255.0 و آدرس Default Gateway را روی 192.168.1.1 تنظیم کنید.سپس وارد قسمت NAT دستگاه DVR یا NVR شده و دو پورت Server و http را یادداشت کنید.

  • تنظیم انتقال پورت بر روی مودم یا پورت فورواردینگ

در این قسمت وارد تنظیمات مودم شده و از قسمت Virtual Server ، دو پورت http و Server را بصورتمجزا بر روی اینترنت فوروارد کرده و آدرس آی پی دینامیک دستگا ضبط هایک ویژن را نیز بر روی مودم تنظیممی نمایید. ( توجه داشته باشید که در این مرحله باید مودم از طریق کابل شبکه به دستگاه ضبط متصلبوده و اینترنت آن برقرار باشد )

  • تنظیم و نصب نرم افزار بر روی تلفن همراه و مرورگر وب کامپیوتر

در مرحله آخر نرم افزار ivms-4500 را بر روی تلفن همراه نصب و دستگاه ضبط هایک را بر روی آن اضافهمی کنیم. آی پی استاتیک را که پیش از این از مخابرات گرفته ایم در این قسمت وارد کرده و در موبایل پورتسرور را وارد می کنیم. ( پورت سرور در دستگاه ضبط هایک ویژن ، 8000 می باشد )

برای مشاهده تصاویر دستگاه بر روی کامپیوتر کافیست در مرورگر وب اینترنت اکسپلورر ، آد رس آی پی استاتیکرا وارد کرده سپس ” : “” زده و بدون فاصله عدد 80 ( پورت http ) را وارد نمایید. در صفحه باز شده یوزرنیم وپسورد دستگاه ضبط هایک ویژن را وارد کنید و از راه دور تصویر دستگاه را مشاهده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فنی ما در توتال شبکه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

منبع : سایت هایک ویژن

2 دیدگاه برای “انتقال تصویر به روش IP Static در دوربین مدار بسته هایک ویژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
× ارتباط با کارشناسان فروش