انتقال تصویر هایک ویژن و انواع روش های آن در دوربین های مداربسته

انتقال تصویر هایک ویژن

امروزه با پیشرفت عرصه تکنولوژی، برای ایجاد امنیت در خانه‌ها و اماکن تجاری، از دوربین‌های مدار‌بسته به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. قابلیت انتقال تصویر به موبایل، در همه دوربین‌های مدار‌بسته در دسترس است و در دنیای امروز، کمتر برندی را می‌یابیم که نتواند این ویژگی را به مشتریان خود ارائه کند. اصولاً همیشه پس از نصب استاندارد و راه‌اندازی دوربین‌ها، مسئله انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل و دسکتاپ مطرح می‌شود!
اصولا در دوربین‌های مختلف، روش انتقال تصویر متفاوت است. برای مثال روش انتقال تصویر هایک ویژن با روش انتقال تصویر داهوا متفاوت است. حال در این مقاله قصد ‌داریم تا انواع روش‌های ساده و قابل دسترس در مورد انتقال تصویر هایک ویژن را به شما معرفی کنیم. این روش‌ها عبارتند از:

روش اول انتقال تصویر هایک ویژن

از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای انتقال تصویر هایک ویژن، می‌توان به این مورد اشاره کرد. در این روش ما گام به گام مراحل را شرح می‌دهیم تا بتوانید به راحتی آن‌ها را انجام دهید. توجه کنید که در طی انجام این مراحل از اینترنت با پهنای باند کافی استفاده کنید. برای انجام این روش و توضیح کامل آن، باید قدم به قدم با هم جلو برویم و آن‌ها را بررسی کنیم:

الف) اتصال دوربین به شبکه و پیدا کردن آدرس IP آن

ابتدا دوربین هایک ویژن را به شبکه اینترنت متصل کنید و آدرس IP آن را بیابید. در ادامه، شما می‌توانید دستورالعمل‌های اتصال دوربین را مشاهده کنید. اکثر دوربین‌های این برند، می‌توانند در فضای باز از POE نیز پشتیبانی کنند. در این‌صورت، شما به یک سوئیچ POE یا آداپتور نیاز دارید.

ب) دسترسی به ابزار وضعیت مبتنی بر وب دوربین

وارد دوربین شوید؛ نام‌کاربری و رمز عبور دوربین را وارد نمایید. به وب‌سایت پیکربندی وارد می‌شوید. شما می‌توانید تمام قسمت‌ها را بررسی کنید و ببینید که آیا قسمتی نیاز به پیکر‌بندی دارد یا خیر!

پ) وضعیت پروفایل تصویری

حال شما به صفحه نمایش تنظیمات ویدیویی دسترسی دارید. پارامترهای نشان داده‌شده در این قسمت، متناسب با سطح اشتراک شما هستند؛ غالباً دوربین‌های هایک ویژن، حداقل کیفیت 720P را دارند. این دوربین نمی‌تواند به طور پیش‌فرض، کلیپ‌های ویدیوئی را آپلود کند. پس در این حالت نرخ فریم در اینجا استفاده نمی‌شود. به همین روال، حداکثر نرخ بیت برای آپلود عکس فوری نیز استفاده نمی‌شود. اگر شما پهنای باند کافی داشته‌باشید، می‌توانید بیشترین میزان نرخ بیت را بر اساس ماشین‌حساب پهنای باند، تنظیم‌کنید.

ت) وضعیت تنظیمات FTP

از بخش Configuration به قسمت Advanced Configuration بروید. سپس وارد Network شوید. در ادامه روی FTP کلیک کنید. شما باید یک‌سری پارامتر را روی این بخش وارد کنید، که با توجه به دوربین و سیستم شما متفاوت است و باید آن را با یک سرچ ساده به دست آورید.

ث) وضعیت تشخیص حرکت و عکس‌های فوری

اگر شما یک طرح با تشخیص حرکت فعال می‌خواهید، دوباره به قسمت Configuration بروید. سپس به بخش Advanced Configuration  بروید. گزینه رویدادها را باید در این بخش انتخاب کنید. در نهایت نیز قسمت تشخیص حرکت را انتخاب نمایید.

ج) نمایشگر دوربین FTP

تا این بخش، تقریبا تمام مراحل ضروری برای انتقال تصویر هایک ویژن پیش رفته‌است. شما برای ایمنی بیشتر، می‌توانید دوربین را مجددا راه‌اندازی کنید، تا از سالم‌بودن آن اطمینان حاصل‌فرمایید. در صورتی که نیاز به ایجاد تغییر داشتید، دوباره برنامه تنظیم را باز کنید تا آدرس آی‌پی دوربین را بیابد. سپس به قسمت Advanced Configuration  بروید و تغییرات را انجام‌دهید.

روش دوم انتقال تصویر هایک ویژن

در این روش نحوه انتقال تصویر هایک ویژن به موبایل، در سیستم دوربین مدار‌بسته هایک ویژن را توضیح خواهیم‌داد. این روش بسیار آسان  است و در طی چهار مرحله انجام می‌شود. مراحل این روش عبارتند از:

الف) انتخاب نوع انتقال تصویر

بهترین روش انتقال تصویر دوربین هایک ویژن، انتقال تصویر به موبایل از طریق آی‌پی ثابت می‌باشد. برخی شیوه‌های دیگر برای انتقال تصویر در چند سال گذشته، به دلایلی نامعلوم، حذف شدند.

ب) تنظیمات سیستم ضبط شامل IP در سیستم مدار بسته NVR و DVR در دستگاه HD

در این مرحله شما باید وارد قسمت تنظیمات شبکه سیستم (NVR یا DVR) هایک ویژن شوید. سپس یک آی‌پی داینامیک مختص برای آن تشکیل دهید. حتما توجه‌کنید که این آی‌پی، باید با مودم شما نیز سازگار باشد. در ادامه بعد از ثبت تنظیمات لازم، وارد قسمت NAT دستگاه NVR یا DVR شوید و دو پورت لازم server و http را بنویسید.

پ) تنظیم کردن مودم و نحوه متصل کردن تجهیزات به یکدیگر

به قسمت تنظیمات مودم خود بروید و در بخش virtual server، دو پورت http و server را به طور جداگانه بر روی اینترنت، فوروارد کنید. سپس آدرس آی‌پی دستگاه ضبط دوربین مدار بسته خود را بر روی مودم تنظیم کنید.

حتماً در این مرحله باید مودم اینترنت شما از طریق کابل شبکه، به سیستم ضبط انتقال تصویر هایک ویژن، وصل باشد و دوربین‌ها، به اینترنت دسترسی داشته‌باشند.

ت)  تنظیمات انتقال تصویر از هایک ویژن به موبایل

شما باید در این مرحله آی‌پی استاتیک را از شرکت تأمین کننده اینترنت تهیه فرمایید. شما می‌توانید با یک تماس تلفنی، آی‌پی ثابت را دریافت کنید و سپس آن را فعال نمایید. در آخر باید برای انتقال تصویر، آی‌پی را در نرم‌افزار موجود در موبایل تنظیم بفرمایید. راه دیگری نیز برای این مرحله وجود دارد که می‌توانید از طریق آن اقدام کنید.

ابتدا نرم افزار ivms-4500 را بر روی موبایل خود نصب کنید. بعد از نصب نرم‌افزار، دستگاه DVR یا NVR هایک ویژن را به آن اضافه می‌کنیم. آی‌پی استاتیک را در پورت سرور وارد نمایید. لازم به ذکر است که پورت سرور در سیستم هایک ویژن، 8000 می باشد.  در ادامه، برای دیدن تصاویر انتقال‌یافته از دستگاه بر روی کامپیوتر یا موبایل خود، باید در مرورگر آدرس آی‌پی استاتیک را وارد کنید. همچنین علامت ” : “”  را وارد نمایید و بدون فاصله عدد 80 پورتhttp  را بنویسید. صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که شما نام‌کاربری و پسورد دستگاه ضبط هایک ویژن را وارد نمایید تا بتوانید از فاصله دور تصاویر خود را با دقت مشاهده کنید و انتقال تصویر هایک ویژن را بهترین روش ممکن انجام‌دهید.

ضرروری دانستیم که برخی از نرم‌افزاهای مورد نیاز برای این حوزه را به شما معرفی کنیم:

الف) XM Eye

ب) XM Eye pro

ج) gDMSS lite

و مواردی از این قبیل:

1) نصب یکی ازاین نرم افزارها بر روی گوشی از طریق کابل  HDMI

2) استفاده از یک شبکه محلی (LAN)

3) استفاده از شبکه جهانی (اینترنت) برای امکان برقراری ارتباط و ارسال و دریافت داده‌ها (مثل صدا، تصویر و ویدئوها)

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی لپ تاپ

حال ممکن است بخواهیم تصاویر مورد نظر خود را بر روی دسکتاپ لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی خود مشاهده‌کنیم. به همین منظور، راه‌های ارتباطی فیزیکی، شبکه‌های محلی و جهانی یکسان است، ولی باید تنظیمات مربوطه در حساب‌کاربری سیستم بررسی و هماهنگ شود. برای مثال، گزینه DHCP باید غیر‌فعال شود.

در مورد انتقال بی‌سیم و بدون اینترنت تصاویر، از مرکز ضبط به سیستم عامل، لازم‌است بدانید که این‌کار در محیط‌‌های کوچک مثل ادارات و محلات امکان‌پذیر است. به این صورت که با استفاده از عملکرد Host موجود در گوشی‌های هوشمند، مودم ثابت، سیار و یا ویندور 10 (در ویندوز‌ با ورژن‌های قدیمی‌تر توصیه می‌شود از برنامه Virtual Router برای این منظور استفاده شود) تصاویر ابتدا به سیستم Host و سپس به سیستم‌های در ارتباط با آن انتقال می‌یابد.

جمع‌بندی

موضوع اصلی این مقاله، انتقال تصویر هایک ویژن بود. ما تلاش‌کردیم تا دو مورد از بهترین و پرطرفدارترین روش‌ها برای انتقال تصاویر دوربین هایک ویژن را برای شما به صورت مفصل بررسی‌کنیم. راه‌های دیگری نیز قطعا در این حوزه وجود دارند، اما چون سخت‌تر هستند، به سراغ بررسی آن‌ها در این مقاله نرفتیم. اگر قصد خرید دوربین هایک ویژن را دارید، می‌توانید به سراغ بهترین فروشگاه در این حوزه، یعنی توتال شبکه بروید. بسیار خرسندیم که ما را تا انتهای این مقاله در سایت توتال شبکه همراهی نمودید. آیا شما از برند هایک ویژن استفاده کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را در این مورد، برای ما بنویسید.

totalnetwork24

2 دیدگاه برای “انتقال تصویر هایک ویژن و انواع روش های آن در دوربین های مداربسته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial