تفاوت های دوربین های وریفوکال و موتورایز

 تفاوت های دوربین های مدار بسته  وریفوکال و موتورایز

 تفاوت های دوربین های مدار بسته وریفوکال و موتورایز

یکی از دغدغه هایی که تقریبا همه تکنسین های نصب دوربین مدار بسته با آن روبرو هستند ، انتخاب دوربین مدار بسته وریفوکال یا لنز ثابت است ؟ دوربین های هایک ویژن چه از نوع تحت شبکه و چه از نوع توربو اچ دی معمولا یکی از سه نوع لنز ثابت ، متغییر و یا موتورایز را دارند اما از هر کدام از این دوربین ها در چه موقعیت هایی استفاده می شود ؟

دوربین لنز ثابت


نوع اول ، دوربین مدار بسته با لنز ثابت است که به دوربین فیکس لنز هم معروف است . معمولا از دوربین های با لنز یا فاصله کانونی ثابت جهت پوشش فضاهایی که نیاز به یک دید کلی داریم استفاده می شود . این دوربین ها میدان دید ثابتی ارائه می دهند . قیمت دوربین فیکس لنز از نوع وریفوکال لنز کمتر است از این رو همیشه جزء انتخاب های محبوب مشتریان و تکنسین ها می باشد .
توصیه می کنیم جهت پوشش کلیه فضاهایی که نیاز به میدان دید وسیع تر است از دوربین های با فاصله کانونی ثابت استفاده کنید . معمولا فضاهایی مثل فضای بیرون ساختمان ، حیاط جلویی و پشتی ، محوطه اتاق ، انباری ، پارکینگ و … توسط دوربین فیکس لنز پوشش داده می شوند .

 تفاوت های دوربین های مدار بسته  وریفوکال و موتورایز
تفاوت های دوربین های مدار بسته  وریفوکال و موتورایز

دوربین لنز وریفوکال


دوربین لنز وریفوکال یا لنز متغیر نوع دیگری است که استفاده می شود . از دوربین وریفوکال لنز جهت پوشش فضاهایی که جزئیات بیشتری لازم است استفاده می شود . فاصله کانونی متغیر این دوربین به کاربر اجازه می دهد تا روی بخش مشخصی در میدان دید دوربین زوم نماید . البته توجه داشته باشید که امکان تنظیم زاویه دید دوربین وریفوکال ، تنها در هنگام نصب دوربین و توسط نصاب دوربین انجام می شود و بعد از اتمام نصب فیزیکی و تنظیم زاویه دید ، امکان تغییر زاویه دید بصورت دستی وجود ندارد و برای هر بار تغییر زاویه مجدد باید محفظه دوربین باز و مجددا تنظیم شود .
بدیهی است که دوربین های وریفوکال از دوربین های فیکس لنز قیمت بالاتری دارند از این رو در هر پروژه مدار بسته ، به میزان کمتری استفاده می شوند . فضاهایی مانند درب ورودی مجموعه ها ، فضای صندوق در یک فروشگاه یا رستوران و فضاهایی که نیاز به جزئیات بیشتری دارد را می توان توسط دوربین لنز وریفوکال پوشش داد .

دوربین موتورایز


نوع دیگری از دوربین های هایک ویژن دوربین لنز موتورایز است . این دوربین ها عملکردی شبیه به دوربین وریفوکال دارند ، با این تفاوت که فرآیند تنظیم زاویه دید و فوکوس دوربین مدار بسته در حالت موتورایز بصورت نرم افزاری توسط کاربر انجام می شود . قیمت دوربین های موتورایز از نوع ثابت و وریفوکال بالاتر است و معمولا برای پوشش مناطقی که چند هدف با اهمیت در میدان دید دوربین قرار دارد استفاده می شود .

برای خرید محصولات هایک ویژن و هایلوک با کارشناسان توتال شبکه در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button با توتال شبکه تماس بگیرید
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial