پسورد پیش فرض هایک ویژن چیست ؟

پسورد پیش فرض هایک ویژن چیست ؟

یکی از دغدغه های کاربران و تکنسین های نصب دوربین مدار بسته ،فراموش کردن پسورد دوربین و دستگاه ضبط است . این مهم باعث شده تا درصد بسیار زیادی از تماس های برقرار شدهبا تیم خدمات پس از فروش هایک ویژن ، در خصوص ریست کردن پسورد های فراموش شده تجهیزات مدار بسته هایک ویژن باشد .شرکت های تولید کننده سیستم های دوربین مدار بسته ،تا چند سال پیش برای همه محصولات تحت شبکه خود ، پسورد پیش فرض ارائه می کردند .
درصد بسیار زیادی از تکنسین های نصب ،بدون عوض کردن پسورد پیش فرض ، تجهیزات را نصب و سیستم را به مشتریان تحویل می دادند.اما این نکته یک مشکل بزرگ بهمراه داشت و آن امکان  
هکر تصاویر مدار بسته توسط هکر ها بود .آنها با استفاده از پسورد های پیش فرض عوض نشده می توانستند تصاویر را مشاهده و از آن سو استفاده نمایند .با یک جستجوی ساده در فضای اینترنت می توانید تصاویر متعدد دوربین های مدار بسته ای را مشاهده کنیدکه هک شده و بر روی اینترنت قرار داده شده اند .درصد بالایی از این تصاویر بخاطر عدم رعایت عوض کردن رمز عبور پیش فرض دوربین های مدار بسته بوجود آمده است .

به مرور تولید کنند گان از جمله شرکت هایک ویژن اقدامات پیشگیرانه ای را اتخاذ کردند تا جلوی سو استفاده افراد و هک تصاویر مدار بسته را بگیرند . یکی از اقدامات ،اصلاح پسورد پیش فرض دوربین و NVR هایک ویژن است .در این حالت تمامی تجهیزات هایک ویژن بطور پیش فرض هیچ پسوردی ندارد و به عبارت ساده تر تجهیزات در حالت غیر فعال Inactive می باشد و برای فعال کردن تجهیزات ،کاربر باید یک پسورد بر روی آن تنظیم نماید .
به عبارت دیگر ، کاربر باید در اتصال نخست به دوربین هایک ویژن یا NVR آن باید یک رمز عبورچند کاراکتری شامل ترکیبی از حروف و اعداد و علائم را بر روی آن تعریف نماید تا دستگاه فعال شدهو بتوان تصویر آن را مشاهده نمود . این اقدام فواید متعددی دارد که یکی از آنها ، جلوگیری از اقدامات سو ، افراد سودجو می باشد .پیش از این پسورد پیش فرض هایک ویژن شامل تجهیزات ضبط و دوربین های مدار بسته آن ،نام کاربری Admin و رمز عبور 12345 بود ،
اما در حال حاضر هر کاربر باید یک رمز عبور برای هر دستگاه تعریف کند تا بتواند به آن وارد شده و تصاویر آن را مشاهده کند .

منبع : هایک ویژن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
× ارتباط با کارشناسان فروش