محصولات شبکه سیسکو (cisco)

لیونارد بوساک و سندی لرنر (دارای گواهینامه لیسانس از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، فوق لیسانس اقتصادسنجی از دانشگاه کلرمونت و فوق لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد)، زوجی که در مبحث کامپیوتر دانشگاه استنفورد کار می کردند، Cisco را در سال ۱۹۸۴ تأسیس کردند. بزاک نرم افزار روترهای چند پروتکل را که وسیله ویلیام یاگر (یک کارمند دیگر که کارش را سال ها قبل از بزاک شروع کرده بود) نوشته شده بود تکمیل کرد.

 با وجود اینکه Cisco نخستین شرکتی نبود که Router(رهیاب) مدل سازی و تولید می کرد، اولین شرکتی بود که یک Router چند پروتکل موفق تولید می کرد که اجازهٔ پیوند بین پروتکل های مختلف شبکه را می دهد. از زمانی که پروتکل اینترنت (IP) به یک استاندارد تبدیل شد، ارزش Routerهای چند پروتکل کاهش یافت. امروزه بزرگ ترین روترهای Cisco مدل سازی شده اند تا بسته های IP و فریمهای MPLS را هدایت کنند. در ۱۹۹۰، کمپانی به سهامی عام تبدیل شد و سهام آن در بازار بورس نزدک ارائه شد. بزاک و لرنر با ۱۷۰ میلیون دلار از کمپانی خارج شدند و بعد از مدتی جدا شدند. زمان فوران اینترنت در ۱۹۹۹، Cisco کمپانی Cerent واقع در کالیفرنیا را با ارزش ۷ میلیارد دلار خریداری کرد. این کمپانی گرانترین معامله Cisco در آن زمان بود. تنها معامله گرانتر مربوط به ساینتیفیک آتلانتا می باشد.

در اواخر مارس ۲۰۰۰، در اوج رشد دات کام، Cisco با قیمت مالی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار ارزشمندترین کمپانی دنیا بود. در سال ۲۰۰۷ نیز با ارزشی بالغ بر ۱۶۵ میلیارد دلار همچنان یکی از ارزشمندترین شرکت ها بود.  با معامله شرکت های دیگر، توسعهٔ داخلی و همکاری با دیگر شرکت ها، Cisco به بازار بسیاری از قطعات دیگر شبکه (غیر از Router) راه پیدا کرده است،همانند Ethernet Switching، دسترسی از راه دور، Routerهای شعبه ای، شبکهٔ خودپردازهای بانک ها، امنیت، دیوار آتش، تلفن اینترنتی و غیره.  در ۲۰۰۳، Cisco شرکت مطلوب LinkSys تولیدکنندهٔ سخت افزار شبکه کامپیوتر را معامله کردو آن را در صدر تولیدکننده های قطعات مرتبط به کاربران عادی گذاشت.

شرکت «سیسکو سیستمز» (Cisco Systems) کمپانی آمریکایی تولیدکنندهٔ تجهیزات شبکه (Network) است که مرکز آن در شهر سن خوزه، کالیفرنیا در ناحیه مشهور به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد.این کمپانی محصولات وابسته به شبکه و ارتباطات را مدل سازی می کند و با سه نام تجاری گوناگون سیسکو، لینکسیس
و ساینتیفیک آتلانتا به فروش می رساند. در ابتدا، سیسکو تنها روترهای چند پروتکل تولید می کرد ولی امروز محصولات سیسکو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شرکت های عرضه دهنده خدمات شبکه می توان پیدا کرد. دید سیسکو این است «تغییر شیوه زندگی، کار، بازی و آموزش».

کمپانی سیسکو هم اکنون با ۵۱۴۸۰ کارمند دارای نتیجه ۲۸٫۴۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۶ و سود خالص ۵٫۵۸ میلیارد دلار می باشد. شعار جاری سیسکو این است:«به شبکه انسان خوش آمدید». کمپانی سیسکو در سال ۲۰۰۳ موفق به بدست آوردن جایزه ریاست جمهوری ران براون برای کیفیت عالی در روابط اعضا و جامعه گردید.
معاون ارشد کنسرسیوم سیسکو یک ایرانی تبار به نام محسن معظمی است.

سوئیچ , سوییچ , شبکه , روتر , روتر سیسکو , سوئیچ سیسکو , وایرلس 

No products found which match your selection.

  •  
.کلیه حقوق این سایت متعلق به توتال شبکه می‌باشد